BEZPIECZNYCH WAKACJI, WYPEŁNIONYCH SŁOŃCEM I PRZYJACIÓŁMI!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Ogłoszenia Kulturalno-RozrywkoweStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 3 - - -

 

Wycieczka do Rzymu i innych miejsc świętych.

 
Proboszcz naszej parafii organizuje wycieczkę do Rzymu i innych miejsc świętych we Włoszech.
Termin 3-10 listopad 2014, koszt 1500 $ plus koszt biletu lotniczego.
Zapraszamy

 

 

2014-02-01 11:37:32 ET

Andrzej Popadiuk

 


Bal Sylwestrowy

 
Ksiądz Proboszcz i Rada Parafialna
Zapraszają na Bal Sylwestrowy początek balu godz. 20:00,bilety w cenie 100$ od osoby do nabycia w kancelarii parafialnej.

 

 

2012-12-12 18:52:01 ET

Andrzej Popadiuk

 


Spotkanie informacyjne w sprawie emerytur

 
w dniu 24 marca( niedziela) br. o godz. 12:00 w sali pod kościołem odbędzie się spotkanie informacyjne na temat zasad działania emerytur w Polsce i USA, spotkanie poprowadzi doradca finansowy Marek Milik. Zapraszamy

 

 

2012-03-16 09:14:32 ET

Andrzej Popadiuk

 


Pomóżmy Alexowi

 
Alex jest naszym drugim skarbkiem. Urodził się 2 lipca 2010 r w Lublinie , w 39 tyg ciąży przez cesarskie cięcie dobitnie krzycząc dał światu znak że już jest. Moja radość była wielka, nawet pani doktor zwróciła uwagę, że jest to silny mały facet wiedzący czego chce.

Alexa zabrano na odział noworodkowy, a po trzech godzinach miał wrócić do mnie, niestety czas mijał i zaczęliśmy wraz z mężem co raz bardziej się niepokoić. Wydawało nam się iż nasze obawy nie mają żadnych podstaw ponieważ wykonywane badania pod czas ciąży nie wykryły żadnych wad. A jednak... Około godziny 17-ej przyszła pani doktor poinformować nas o tym iż synek dostał 9 punktów w skali Apgar, ale musi zostać na oddziale noworodkowym z powodu zaburzenia oddychania i wtedy dopiero mąż mógł pójść z panią doktor zobaczyć naszego Alusia. W drugiej dobie życia stwierdzono wrodzone zapalenie płuc, niewydolność krążenia zakażenie wrodzone i podejrzenie wady serca. Z powodu zagrożenia życia przewieziono naszego synka na odział Anestezjologii i Intensywnej Terapii D.S.K w Lublinie w celu dalszej diagnostyki. Nie mogąc znieść swojej bezradności i widoku jak inne matki mają swoje dzieci przy sobie postanowiłam wypisać się ze szpitala, aby móc być jak najbliżej swojego synka. Niestety informacje stamtąd były co raz gorsze. Nie dawano naszemu Aniołkowi żadnych szans na przeżycie. W piątej dobie po wyleczeniu posocznicy i zapalenia płuc zdecydowano przetransportować synka do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu ponieważ jego stan był ciężki. Alex jechał karetką, a my za nim modląc się aby to wytrzymał. Kiedy dotarliśmy na miejsce Aluś trafił na oddział kardiologii, nawet się ucieszyliśmy że w końcu będziemy mogli go przytulić, nie świadomi tego że za chwilę będzie najgorsze 40 minut w naszym życiu. Stan Alexa pogorszył się dramatycznie i natychmiast został zwieziony na oddział intensywnej terapii. Jego chęć życia była wielka i po dobie wrócił na odział kardiologii gdzie zaczęto robić badania diagnostyczne. Na początku lekarze byli bezradni ponieważ okazało się iż synek ma bardzo skomplikowaną wadę serca . Postawiono diagnozę : wrodzona wada serca pod postacią krytycznej stenozy aortalnej, niedomykalności zastawki aortalnej, hipoplazji lewej komory, przewodozależny przepływ w łuku aorty. Przeprowadzono z nami rozmowę nie dającą nam nadziei na to, że dziecko będzie normalnie funkcjonowało, informując jednocześnie że potrzebne jest leczenie trzyetapowe.

14 lipca nasz dzielny maluszek przeszedł pomyślnie zabieg hybrydowy (banding obydwu tętnic płucnych i implantacja stentu do przewodu tętniczego), który pozwalał mu nadal żyć. Alex bardzo szybko doszedł do siebie zaczął nabierać siły, przybywał na wadze. Warunkiem wyjścia do domu była konieczność przeprowadzenia zabiegu Rashkinda i ponownego cewnikowania serca w celu diagnostycznym przed dalszymi etapami. Zabieg ten odbył się 03.08.2010 . W końcu po sześciu tygodniach wyszliśmy szczęśliwi do domu z zaleceniami comiesięcznego wykonywania echa serca.

Nasz maluch będąc w domu zaczął nadrabiać zaległości. Doskonale przybywał na wadze, zaczął się uśmiechać, po prostu beztrosko żyć... W listopadzie po kolejnym badaniu echo poinformowano nas że na początku grudnia Alex musi przejść kolejne cewnikowanie przed następnym etapem. Powiedziano nam również że pomimo tych operacji prawdopodobnie potrzebny będzie przeszczep serca (o którym nie było mowy wcześniej ). Po tych dołujących informacjach i po długich rozmowach z innymi rodzicami dowiedzieliśmy się, że w Monachium jest prof. Edward Malec wspaniały kardiochirurg dziecięcy, który mógłby nam pomóc. Bez długiego namysłu postanowiliśmy się skonsultować z prof. Malcem , który nie odmówił pomocy naszemu synkowi, a nam dał wielką nadzieję.

Alex został zakwalifikowany do leczenia operacyjnego wrodzonej wady serca w Klinice Grobhadern Uniwersytetu Ludwiga Maxymilliana w Monachium na kwiecień 2011r.
Przewidziany koszt operacji to 32 tys. EUR ( obejmuje koszt operacji, pobytu dziecka w szpitalu i niezbędnych badań dodatkowych ).

Zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi dobrego serca o pomoc finansową, ponieważ jesteśmy młodym małżeństwem i nie jesteśmy sami ,a nawet przy pomocy najbliższych zgromadzić tej kwoty. Pozostaje nam jedynie szukanie pomocy za pośrednictwem różnych fundacji i ludzi dobrej woli.

Proszę pomóżcie nam. Jest wiele dzieci na świecie, a naszym całym światem jest Alex.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie Ewelina i Marek Tarnowscy

Jak pomóc…

Wszystkie osoby, które zechcą pomóc Alexowi mogą to uczynić dokonując wpłaty na rachunek:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis

86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Alex Tarnowski”

Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022

Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

Informujemy również, że wszelkie darowizny podlegają odpisom podatkowym:

- dla osób fizycznych limit do 6% od dochodu

- dla osób prawnych limit do 10% od dochodu

Alexowi można pomóc przekazując również na jego rzecz 1% podatku.

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis nie pobiera ze zbieranych funduszy żadnych prowizji ani innych kosztów związanych z prowadzeniem zbiórki. Wszystkie osoby zaangażowane w działalność Fundacji robią to zupełnie bezinteresownie, nie pobierając z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.

 

 

2011-03-19 11:37:48 ET

Andrzej Popadiuk

 


Zabawa Halloween

 
W niedzielę 25 października 2009 roku odbędzie się tradycyjna zabawa Halloweenową.
Początek zabawy godz.1:00 PM zakończenie 4:00 PM.
Wstęp 5 dolarów za dziecko,w cenie biletu- pizza,soda,słodycze.W programie zabawy gry i konkursy z nagrodami.
Zaprasza
Komitet Rodzicielski i Rada Pedagogiczna

 

 

2009-10-21 21:35:57 ET

Andrzej Popadiuk

 


- - - Strona 2 z 3 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. generała Kazimierza Pułaskiego - Brooklyn, Nowy Jork
1273 58th Street - Brooklyn, NY 11219 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.3

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs