BEZPIECZNYCH WAKACJI, WYPEŁNIONYCH SŁOŃCEM I PRZYJACIÓŁMI!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa LICEALNA X AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 7 - - -

 

DRAMAT I LIRYKA MŁODOPOLSKA. S. WYSPIAŃSKI - RENESANSOWY CZŁOWIEK. R. MAZOWIE

 
PRACA DOMOWA: 1)Dokończ pracę zaczętą na lekcji - wybierz jeden z przeczytanych wierszy i napisz swoje wrażenia. 2)Napisz pracę na temat - STANISŁAW WYSPIAŃSKI - NAJWSZECHSTRONNIEJSZY TWÓRCA MŁODEJ POLSKI. UZASADNIJ TO STWIERDZENIE.

 

 

2017-04-24 22:26:08 ET

Elżbieta Kralik
28 kwietnia 2017

 


SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI - POZYTYWIZM. WYRAŻENIA I ZWROTY GRZECZNOŚCIOWE.

 
Szkolny konkurs plastyczny - temat "Uroczystość Chrztu Polski", technika dowolna. Przynieście na te zajęcia - kredki ołówkowe, kredki woskowe, pisaki, mazaki ....

 

 

2017-03-27 22:15:58 ET

Elżbieta Kralik
31 marca 2017

 


POZYTYWIZM - POWTÓRZENIE

 
Przygotuj się do sprawdzianu z pozytywizmu: POWSTANIE STYCZNIOWE (czas trwania, przyczyna, cecha charakterystyczna, znaczenie); POZYTYWIZM w Polsce (hasła, program pozytywistów; przedstawiciele literatury (H.Sienkiewicz, E.Orzeszkowa, B.Prus, M.Konopnicka, A.Asnyk), malarstwa (J.Matejko, J.Chełmoński) i muzyki (H.Wieniawski);WYJAŚNIJ POJĘCIA: pozytywizm, branka, rusyfikacja, germanizacja, praca organiczna, praca u podstaw, emancypacja kobiet, asymilacja Żydów, powieść (podaj przykłady - tytuł, autor), nowela (podaj przykłady - tytuł, autor), felieton, emigracja, imigracja.

 

 

2017-03-20 21:32:08 ET

Elżbieta Kralik
24 marca 2017

 


POECI CZASÓW NIEPOETYCKICH.

 
PRACA DOMOWA: Przeczytaj jeszcze raz wiersz Marii Konopnickiej "Pieśń o domu" (strona 174) i napisz kilka zdań o tematyce tego wiersza.

 

 

2017-03-13 21:27:16 ET

Elżbieta Kralik
17 marca 2017

 


EMIGRACJA ZA "WIELKĄ WODĘ".

 
Uczniowie, którzy nie przygotowali się na 17 lutego, przygotują tę pracę domową na 3 marca -PRACA DOMOWA: Przeczytaj artykuł z wybranej przez Ciebie gazety (możesz przynieść do szkoły), przygotuj się do wypowiedzi uzasadniającej, dlaczego wybrałeś/łaś ten artykuł?

 

 

2017-02-21 23:00:21 ET

Elżbieta Kralik
3 marca 2017

 


- - - Strona 2 z 7 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. generała Kazimierza Pułaskiego - Brooklyn, Nowy Jork
1273 58th Street - Brooklyn, NY 11219 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.3

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs