BEZPIECZNYCH WAKACJI, WYPEŁNIONYCH SŁOŃCEM I PRZYJACIÓŁMI!

klasa LICEALNA X A

DRAMAT I LIRYKA MŁODOPOLSKA. S. WYSPIAŃSKI - RENESANSOWY CZŁOWIEK. R. MAZOWIE

PRACA DOMOWA: 1)Dokończ pracę zaczętą na lekcji - wybierz jeden z przeczytanych wierszy i napisz swoje wrażenia. 2)Napisz pracę na temat - STANISŁAW WYSPIAŃSKI - NAJWSZECHSTRONNIEJSZY TWÓRCA MŁODEJ POLSKI. UZASADNIJ TO STWIERDZENIE.

2017-04-24 22:26:08 ET

28 kwietnia 2017

SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI - POZYTYWIZM. WYRAŻENIA I ZWROTY GRZECZNOŚCIOWE.

Szkolny konkurs plastyczny - temat "Uroczystość Chrztu Polski", technika dowolna. Przynieście na te zajęcia - kredki ołówkowe, kredki woskowe, pisaki, mazaki ....

2017-03-27 22:15:58 ET

31 marca 2017

POZYTYWIZM - POWTÓRZENIE

Przygotuj się do sprawdzianu z pozytywizmu: POWSTANIE STYCZNIOWE (czas trwania, przyczyna, cecha charakterystyczna, znaczenie); POZYTYWIZM w Polsce (hasła, program pozytywistów; przedstawiciele literatury (H.Sienkiewicz, E.Orzeszkowa, B.Prus, M.Konopnicka, A.Asnyk), malarstwa (J.Matejko, J.Chełmoński) i muzyki (H.Wieniawski);WYJAŚNIJ POJĘCIA: pozytywizm, branka, rusyfikacja, germanizacja, praca organiczna, praca u podstaw, emancypacja kobiet, asymilacja Żydów, powieść (podaj przykłady - tytuł, autor), nowela (podaj przykłady - tytuł, autor), felieton, emigracja, imigracja.

2017-03-20 21:32:08 ET

24 marca 2017

POECI CZASÓW NIEPOETYCKICH.

PRACA DOMOWA: Przeczytaj jeszcze raz wiersz Marii Konopnickiej "Pieśń o domu" (strona 174) i napisz kilka zdań o tematyce tego wiersza.

2017-03-13 21:27:16 ET

17 marca 2017

EMIGRACJA ZA "WIELKĄ WODĘ".

Uczniowie, którzy nie przygotowali się na 17 lutego, przygotują tę pracę domową na 3 marca -PRACA DOMOWA: Przeczytaj artykuł z wybranej przez Ciebie gazety (możesz przynieść do szkoły), przygotuj się do wypowiedzi uzasadniającej, dlaczego wybrałeś/łaś ten artykuł?

2017-02-21 23:00:21 ET

3 marca 2017

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.3