BEZPIECZNYCH WAKACJI, WYPEŁNIONYCH SŁOŃCEM I PRZYJACIÓŁMI!

klasa LICEALNA XI A

ZBIGNIEW HERBERT. PRZESŁANIE PANA COGITO.

Zapoznaliśmy się z sylwetką Zbigniewa Herberta. Poznaliśmy fragment "Przesłanie Pana Cogito". Zastanawialiśmy się co autor, chce nam przekazać? Jakim zasadom powinniśmy być wierni? Wykonaliśmy ćwiczenie 1 i 2 strona 118, ćwiczenie 3 i 4 strona 120, ćwiczenie 4 strona 130 i ćwiczenie 5 strona 131. Wykonywaliśmy ćwiczenia do certyfikatu. OLIMPIADA WIEDZY O POLSCE - do drużyny reprezentującej szkołę zakwalifikowali się - Christopher Dyjak i Damian Jabłoński. Gratulacje! ZDJĘCIE KLASOWE - W piątek 27 kwietnia robimy zdjęcie klasowe.

2018-04-21 20:42:39 ET

27 kwietnia 2018

OLIMPIADA WIEDZY O POLSCE

W szkolnym konkursie wiedzy o Polsce zwyciężyli: Damian Jabłoński, Krzysztof Dyjak i Mateusz Chełmiński. Gratulacje! Te osoby przechodzą do dalszego etapu - Finału szkolnego, który odbędzie się w piątek 20 kwietnia (proszę powtórzyć wiadomości).

2018-04-19 14:55:23 ET

20 kwietnia 2018

WSPÓŁCZESNOŚĆ

Literatura i sztuka - epoka, której jesteśmy świadkami. Uczniowie napisali test z wiedzy o Polsce. PRACA DOMOWA: 1)Przypominam temat pracy, pracy zaliczeniowej części materiału drugiego półrocza - Życie w PRL we wspomnieniach moich najbliższych. Napisz te pracę wykorzystując wspomnienia rodzićów, babci i dziadka. 2)W piątek 13 kwietnia, w czasie przerwy kilku uczniów opuściło teren szkoły. Poruszyli oni regulamin szkoły.

2018-04-17 08:00:05 ET

20 kwietnia 2018

WSPÓŁCZESNOŚĆ

Literatura i sztuka w powojennej Polsce. Cechy epoki - Socrealizm, W kraju i zagranicą, Dwa obiegi wydawnicze, Różnorodność tematów i nurtów. PRACA DOMOWA: 1)Wykonaj zaległe prace domowe. 2)Przygotuj się do Olimpiady wiedzy o Polsce. Pytania i zagadnienia w załączniku. 3)Zakończenie roku szkolnego - 2 czerwca.

2018-04-08 08:38:43 ET

13 kwietnia 2018

TRADYCJE WIELKANOCNE.

Rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych. Oglądaliśmy fragment filmu "Chłopi" - wielkanoc. Udział w Drodze Krzyżowej przygotowanej przez uczniów klasy VIII. PRACA DOMOWA: 1)Przygotuj się do olimpiady wiedzy o Polsce. Dołączyłam zakres wiadomości i pytania. 2)Życzę Wszystkim rodzinnych świąt. Spotykamy się 6 kwietnia.

2018-03-27 20:26:01 ET

6 kwietnia 2018

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.3