BEZPIECZNYCH WAKACJI, WYPEŁNIONYCH SŁOŃCEM I PRZYJACIÓŁMI!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa LICEALNA XI AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 8 - - -

 

ZBIGNIEW HERBERT. PRZESŁANIE PANA COGITO.

 
Zapoznaliśmy się z sylwetką Zbigniewa Herberta. Poznaliśmy fragment "Przesłanie Pana Cogito". Zastanawialiśmy się co autor, chce nam przekazać? Jakim zasadom powinniśmy być wierni? Wykonaliśmy ćwiczenie 1 i 2 strona 118, ćwiczenie 3 i 4 strona 120, ćwiczenie 4 strona 130 i ćwiczenie 5 strona 131. Wykonywaliśmy ćwiczenia do certyfikatu. OLIMPIADA WIEDZY O POLSCE - do drużyny reprezentującej szkołę zakwalifikowali się - Christopher Dyjak i Damian Jabłoński. Gratulacje! ZDJĘCIE KLASOWE - W piątek 27 kwietnia robimy zdjęcie klasowe.

 

 

2018-04-21 20:42:39 ET

Elżbieta Kralik
27 kwietnia 2018

 


OLIMPIADA WIEDZY O POLSCE

 
W szkolnym konkursie wiedzy o Polsce zwyciężyli: Damian Jabłoński, Krzysztof Dyjak i Mateusz Chełmiński. Gratulacje! Te osoby przechodzą do dalszego etapu - Finału szkolnego, który odbędzie się w piątek 20 kwietnia (proszę powtórzyć wiadomości).

 

 

2018-04-19 14:55:23 ET

Elżbieta Kralik
20 kwietnia 2018

 


WSPÓŁCZESNOŚĆ

 
Literatura i sztuka - epoka, której jesteśmy świadkami. Uczniowie napisali test z wiedzy o Polsce. PRACA DOMOWA: 1)Przypominam temat pracy, pracy zaliczeniowej części materiału drugiego półrocza - Życie w PRL we wspomnieniach moich najbliższych. Napisz te pracę wykorzystując wspomnienia rodzićów, babci i dziadka. 2)W piątek 13 kwietnia, w czasie przerwy kilku uczniów opuściło teren szkoły. Poruszyli oni regulamin szkoły.

 

 

2018-04-17 08:00:05 ET

Elżbieta Kralik
20 kwietnia 2018

 


WSPÓŁCZESNOŚĆ

 
Literatura i sztuka w powojennej Polsce. Cechy epoki - Socrealizm, W kraju i zagranicą, Dwa obiegi wydawnicze, Różnorodność tematów i nurtów. PRACA DOMOWA: 1)Wykonaj zaległe prace domowe. 2)Przygotuj się do Olimpiady wiedzy o Polsce. Pytania i zagadnienia w załączniku. 3)Zakończenie roku szkolnego - 2 czerwca.

 

 

2018-04-08 08:38:43 ET

Elżbieta Kralik
13 kwietnia 2018

 


TRADYCJE WIELKANOCNE.

 
Rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych. Oglądaliśmy fragment filmu "Chłopi" - wielkanoc. Udział w Drodze Krzyżowej przygotowanej przez uczniów klasy VIII. PRACA DOMOWA: 1)Przygotuj się do olimpiady wiedzy o Polsce. Dołączyłam zakres wiadomości i pytania. 2)Życzę Wszystkim rodzinnych świąt. Spotykamy się 6 kwietnia.

 

 

2018-03-27 20:26:01 ET

Elżbieta Kralik
6 kwietnia 2018

 


- - - Strona 2 z 8 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. generała Kazimierza Pułaskiego - Brooklyn, Nowy Jork
1273 58th Street - Brooklyn, NY 11219 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.3

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs