ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 - SZKOŁA PODSTAWOWA - SOBOTA 21 WRZEŚNIA GODZ. 10AM, LICEUM - PIĄTEK 20 WRZEŚNIA GODZ. 5:30PM. DODATKOWE ZAPISY NA NOWY ROK SZKOLNY - SOBOTA 14 WRZEŚNIA GODZ. 10AM - 1PM ORAZ W DNIU ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO. ZAPRASZAMY!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa VIII AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 21 - - -

 

OJCIEC OBJAŚNIA

 
J.POLSKI - czytaliśmy wiersz "Ojciec objaśnia" - czytanka strona 136, poznaliśmy autora wiersza Czesława Miłosza, laureata Literackiej Nagrody Nobla. Czytaliśmy tekst "Zakład" - czytanka strona 148, rozmawialiśmy o poczuciu własnej wartości, o pozytywnym obrazie samego siebie. Wykonaliśmy ćwiczenie 1(doskonalimy umiejętności językowe) - czytanka strona 151. Wykonaliśmy polecenia ze strony 93 i 94 - ćwiczenia z języka polskiego.
PRACA DOMOWA:
Przygotuj wykreślankę używając wyrazów z tekstu "Zakład" - czytanka strona 148. Szablon do wykreślanki dołączyłam.
ZADANIE DOMOWE Z RELIGII / OGŁOSZENIA:
1. Nie zapomnijmy o spowiedzi! Ostania okazja by przystąpić do sakramentu pokuty przed Bierzmowaniem - tylko w czasie rekolekcji!
2. W piątek - w dzień Bierzmowania - gromadzimy się w kościele (lub na zewnątrz) - od 6:30pm! Pamiętajmy o odświętnym ubraniu!!!
3. Pragniemy w długi weekend majowy (Memorial Day Weekend) odbyć pielgrzymkę dziękczynną do Waszyngtonu i Fialdeflii. Będzie to również nasza wycieczka na zakończenie roku szkolnego w Polskiej szkole. Naprawdę mamy za co dziękować, a wspólny wyjazd będzie ku temu świetną okazją!!!

 

 

2019-04-01 21:08:45 ET

Elżbieta Kralik
6 kwietnia 2019

 


RWANIE BZU.

 
J.POLSKI - zapoznaliśmy się z wierszem "Rwanie bzu" - czytanka strona 130 i "Dyzio marzyciel" - czytanka strona 135. Poznaliśmy życie i twórczość Juliana Tuwima. Żydzi w Polsce - czytanka strona 132. Poznaliśmy Irenę Sendlerową i Janusza Korczaka - czytanka strona 134. Ćwiczenia z języka polskiego - polecenie 3 strona 50 i polecenie 4 strona 51. GEOGRAFIA - Kotliny Podkarpackie - wykonaliśmy ćwiczenie 2 strona 67 - podręcznik.
PRACA DOMOWA:
Geografia - wykonaj cwiczenia ze strony 68 i 69 - podręcznik.
ZADANIE DOMOWE Z RELIGII:
1. Przygotowanie do ostatniego testu - podręcznik, str. 42-45. Ponadto, Mały Katechizm - 7 sakramentów świętych, 9 Darów Ducha Świętego.
2. Bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bierzmowania - spotkania w najbliższą środę i czwartek, o godz. 7:30pm, w kościele. Już w ten czwartek zapraszamy do uczestnictwa w próbie także naszych świadków (oczywiście tych, którzy mogą się tego dnia u nas pojawić). Spowiedź święta - w casie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa - TYLKO!).
3. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymko-wycieczce do Waszyngtonu i Filadelfii - będzie to nasze rodzinne podziękowanie za sakrament Bierzmowania i ośmioletni pobyt w Polskiej Szkole! Więcej informacji i zapisy w szkole lub bezpośrednio u ks.Łukasza.

 

 

2019-03-25 20:46:37 ET

Elżbieta Kralik
30 marca 2019

 


PAN OD PRZYRODY

 
J.POLSKI - zapoznaliśmy się z tekstem wiersza Z. Herberta "Pan od przyrody", rozmawialiśmy o treści tego wiersza. Kontynuowaliśmy temat o II wojnie światowej - co działo się z nauczycielami, profesorami, wykładowcami wyższych uczelni; nauczanie w konspiracji. Wykonaliśmy polecenia ze stron 91 i 92 w ćwiczeniach z języka polskiego, polecenie 6 i 7 ze strony 52 i polecenie 8 ze strony 53.
PRACA DOMOWA:
1)Dokończ polecenia 6, 7 i 8 ze strony 52 i 53 w ćwiczeniach z j. polskiego.
2)Wykonaj w zeszycie polecenie 9 ze strony 128 - czytanka.
ZADANIE DOMOWE Z RELIGII:
1. W najbliższy piątek, 22 marca, będziemy przeżywać nabożeństwo Drogi krzyżowej. Spotykamy się w kościele o 6:45pm.
2. W sobotę proszę podać księdzu imię swiętego patrona na Bierzmowanie oraz dane świadka.
3. W długi weekend majowy - Memorial Day Weekend (05/25-27) - chcemy wybrać się, w ramach podziękowania za Bierzmowanie, z pielgrzymką do Washington DC. Więcej informacji na ulotce lub bezpośrednio u ks. Łukasza.

 

 

2019-03-18 08:47:35 ET

Elżbieta Kralik
23 marca 2019

 


MODLITWA DO MATKI BOSKIEJ KATYŃSKIEJ.

 
J.POLSKI - zapoznaliśmy się z trescią wiersza "Modlitwa do Matki Boskiej Katyńskiej" - czytanka strona 120. Odpowiadalismy na pytania: Które wydarzenie z Ewangelii przedstawia poeta w drugiej zwrotce? Dlaczego Matka Boska przytula czaszki zabitych w Katyniu? Z jakimi prośbami zwraca się podmiot liryczny do Matki Boskiej? HISTORIA - test. Wykonywaliśmy prace plastyczne na konkurs, kobiety sukcesu.
PRACA DOMOWA:
1)Przeczytaj tekst na stronie 122 - 123 - czytanka z języka polskiego.
2)Po przeczytaniu tego tekstu napisz notatkę mówiącą o zbrodni w Katyniu.
Zyczę miłego tygodnia!
ZADANIE DOMOWE Z RELIGII:
Ćwiczenia z podrecznika na str. 47.

 

 

2019-03-11 22:56:18 ET

Elżbieta Kralik
16 marca 2019

 


MARIA KONOPNICKA "ROTA".

 
J.POLSKI -rozmawialiśmy na temat powstania wiersza M. Konopnickiej "Rota", rozmawialiśmy o strajku dzieci we Wrześni. Ćwiczenia z gramatyki i ortografii - strona 89 i 90. Wywiad - jak przeprowadzić dobry wywiad - ćwiczenia z gramatyki i ortografii strona 54 polecenie 1. HIRTORIA - W którym roku odbyła się konferencja w Jalcie? Co znaczy "porządek pojałtański"? Kim był Bolesław Bierut? Co znaczą skróty: PZPR, PRL? Kim był Stefan Wyszyński? Wyjaśnij znaczenie słów: kolektywizacja, cenzura, fałszerstwo, sojusznik, referendum.
PRACA DOMOWA: 1)Przygotuj się do sprawdzianu z historii z rozdziału "Zniewolenie Polski" - strony 62 - 69. kilka pytań podałam. Na sprawdzianie będą tez inne pytania z tego rozdziału.
2) Dla chętnych - napisz pracę pisemną na temat "Wynalazki z polskim rodowodem" (300 - 500 słów). Najlepsza praca będzie reprezentowała naszą szkołę na Festiwalu Szkół Polonijnych. Będą nagrody!
3) W sobote, 9 marca o godzinie 7:30pm ZAPRASZAMY Wszystkie Panie na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Ciasto, kawa, herbata i inne atrakcje, i niespodzianki.
4) Zaczęliśmy ćwiczyc piosenki na Bierzmowanie. Teksty rozdałam. Dołączam nagranie jednej, która ćwiczylismy w tym tygodniu. Proszę poćwiczyć.
Życzę udanego tygodnia!
ZADANIE DOMOWE Z RELIGII:
1. Zadania pisemne w podreczniku na str. 47.
2. Cwiczenie czytania rozwazan stacji Drogi Krzyzowej.
3. Wybor imienia do Bierzmowania - warto skorzystac z: www.catholicsaints.info/baptismal-and-confirmation-names/ www.katedra.rzeszow.pl/pages/imiona
4.Zajęcia rozpoczynamy Mszą świetą w kościele - 9am.

 

 

2019-03-04 11:11:33 ET

Elżbieta Kralik
9 lutego 2019

 


- - - Strona 2 z 21 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. generała Kazimierza Pułaskiego - Brooklyn, Nowy Jork
1273 58th Street - Brooklyn, NY 11219 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.4

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs