ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, PRZEPEŁNIONYCH WIARĄ, NADZIEJĄ I MIŁOŚCIĄ ORAZ RODZINNEJ ATMOSFERY PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE!

Egzamin Maturalny
26 kwietnia 2019

klasa VIII A

MARIA KONOPNICKA "ROTA".

J.POLSKI -rozmawialiśmy na temat powstania wiersza M. Konopnickiej "Rota", rozmawialiśmy o strajku dzieci we Wrześni. Ćwiczenia z gramatyki i ortografii - strona 89 i 90. Wywiad - jak przeprowadzić dobry wywiad - ćwiczenia z gramatyki i ortografii strona 54 polecenie 1. HIRTORIA - W którym roku odbyła się konferencja w Jalcie? Co znaczy "porządek pojałtański"? Kim był Bolesław Bierut? Co znaczą skróty: PZPR, PRL? Kim był Stefan Wyszyński? Wyjaśnij znaczenie słów: kolektywizacja, cenzura, fałszerstwo, sojusznik, referendum.
PRACA DOMOWA: 1)Przygotuj się do sprawdzianu z historii z rozdziału "Zniewolenie Polski" - strony 62 - 69. kilka pytań podałam. Na sprawdzianie będą tez inne pytania z tego rozdziału.
2) Dla chętnych - napisz pracę pisemną na temat "Wynalazki z polskim rodowodem" (300 - 500 słów). Najlepsza praca będzie reprezentowała naszą szkołę na Festiwalu Szkół Polonijnych. Będą nagrody!
3) W sobote, 9 marca o godzinie 7:30pm ZAPRASZAMY Wszystkie Panie na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Ciasto, kawa, herbata i inne atrakcje, i niespodzianki.
4) Zaczęliśmy ćwiczyc piosenki na Bierzmowanie. Teksty rozdałam. Dołączam nagranie jednej, która ćwiczylismy w tym tygodniu. Proszę poćwiczyć.
Życzę udanego tygodnia!
ZADANIE DOMOWE Z RELIGII:
1. Zadania pisemne w podreczniku na str. 47.
2. Cwiczenie czytania rozwazan stacji Drogi Krzyzowej.
3. Wybor imienia do Bierzmowania - warto skorzystac z: www.catholicsaints.info/baptismal-and-confirmation-names/ www.katedra.rzeszow.pl/pages/imiona
4.Zajęcia rozpoczynamy Mszą świetą w kościele - 9am.

2019-03-04 11:11:33 ET

9 lutego 2019

POZNAJEMY BOHATERÓW PANA TADEUSZA.

J.POLSKI - poznaliśmy dzieje bohaterów "Pana Tadeusza" - czytanka strona 109. Obejrzeliśmy fragmenty filmu - polonez, spowiedź Księdza Robaka. Gramatyka i ortografia - wykonywaliśmy ćwiczenia, zapisaliśmy do zeszytu. GEOGRAFIA - powtórzylismy wiadomości o Wyżynie Małopolskiej, poznaliśmy Wyżynę Lubelską i Roztocze. PRACA DOMOWA: 1)Naucz się pięknie czytać "Rotę" Marii Konopnickiej - czytanka strona 114. 2)Pierwszą zwrotkę "Roty" przygotuj do dyktanda - czytanka strona 114. Życzę udanego tygodnia!
PRACA DOMOWA Z RELIGII:
1. Zapoznaj sie z zyciorysem swojego swietego patrona/patronki, ktorej/go imie nadano Ci na chrzcie sw.
2. Cwiczenia z podrecznika na str. 33

2019-02-26 16:35:55 ET

2 marca 2019

PAN TADEUSZ CZYLI OSTATNI ZAJAZD NA LITWIE.

J.POLSKI - zapoznaliśmy się z fragmentem I księgi "Pana Tadeusza" - Sędziego nauka o grzeczności. Epopeja narodowa. Przeczytaliśmy i omówiliśmy zasady dobrego zachowania - czytanka strona 113. Gramatyka i ortografia - polecenie 1 i 2 strona 38, polecenie 3, 4 i 6 strona 39. HISTORIA - powtórzenie wiadomości - Zniewolenie Polski. Ćwiczenie 1 strona 71, ćwiczenie 3 i 4 strona 72, ćwiczenie 5, 6 i 7 strona 74.
PRACA DOMOWA: 1)Naucz się na pamięć Inwokacji (połowa - podręcznik strona 100). 2)Dokończ - Gramatyka i ortografia - strona 99.
3)16 lutego nie ma zajęć, spotykamy się 23 lutego. Życzę udanego wypoczynku!

2019-02-13 07:46:46 ET

23 lutego 2019

PAN TADEUSZ, INWOKACJA

HISTORIA - Terroru ciąg dalszy. Polska polityka na emigracji. Początki odwilży. - strona 67 - 69. J.POLSKI - Pan Tadeusz: Inwokacja - czytanka strona 100. Ćwiczyliśmy czytanie. Gramatyka - strona 87 i 88, polecenie 6 strona 35, polecenie 7 strona 36. GEOGRAFIA - Wyżyna Małopolska - strona 52.
PRACA DOMOWA: 1) Naucz się na pamięć Inwokacji (połowę tekstu) - czytanka strona 100. 2) Wykonaj polecenie 8 strona 36 - gramatyka.
Życzę udanego tygodnia!
RELIGIA - zaczynamy Mszą świętą, 9am w kościele.

2019-02-04 18:50:33 ET

9 lutego 2019

NIEZŁOMNY PREZYDENT WARSZAWY

J.POLSKI - zapoznaliśmy się z tekstem "Niezłomny prezydent Warszawy" - czytanka strona 93, poznaliśmy sylwetkę Stefana Starzyńskiego - czytanka strona 97. Wypisaliśmy słownictwo z ćwiczenia 3 na stronie 96 - czytanka. Gramatyka i ortografia - polecenie 1 strona 33, polecenie 2, 3, 4 strona 34, polecenie 5 strona 35. GEOGRAFIA - Wyżyny Polskie - Wyżyna Śląska i Wyżyna Krakowsko - Częstochowska - strona 50, 51 i 52. HISTORIA - oglądaliśmy fragment filmu "Czterej pancerni i pies".
PRACA DOMOWA: 1) Uzupelnij pracę z ubiegłego tygodnia. 2) Przeczytaj z podręcznika historii tematy - "Sowieckie porządki w polskich partiach" i "Sowietyzacja gospodarki" - strona 65, 66 i 67. Napisz w zeszycie - Co znaczą skróty - PZPR, PRL? Kim był Bolesław Bierut? Wyjasnij, na czym polegała sowietyzacja gospodarki w Polsce. Życzę udanego tygodnia.
ZADANIE DOMOWE Z RELIGII:
1)Przypomnij formułę spowiedzi w języku polskim i angielskim (strona 69).
2)Przypomnij Dziesięć Przykazań Bożych (strona 58).
3)W tę sobotę (2 lutego) spotykamy się w kościele o 9am. Zajęcia rozpoczynamy Mszą świętą.

2019-01-27 22:03:35 ET

2 lutego 2019

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.3