SOBOTA 18 MAJA - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO, GODZINA 10AM. NIEDZIELA - PIKNIK RODZINNY, GODZINA 12PM - 4PM. WSTĘP $5. ZAPRASZAMY! ZAPISY - SOBOTA, 18 MAJA - PO ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO DO GODZINY 2PM. ZAPRASZAMY!

Dzień Wolny
24 maja 2019

Ogłoszenia Komitetu Rodzicielskiego

Strona: 1

Pomóżmy Aleksowi

Szanowni Rodzice
W dniu 19 marca zamieściliśmy na naszej stronie ogłoszenie w którym rodzice i bliscy małego Aleksa proszą o pomoc w wyleczeniu chłopca.
W sobotę 26 marca w szkole przed lekcjami i po lekcjach odbędzie się zbiórka pieniędzy na operację ratującą ALEKSA.
Liczymy na wsparcie rodziców
Komitet Rodzicielski

2011-03-23 08:07:55 ET

Zebranie Trójek Klasowych

Coroczne zebranie Trójek Klasowych odbędziesie w sobotę 16 października 2010 roku o godz.13:00 (01:00PM)w sali szkolnej.

2010-09-27 12:57:01 ET

Zabawa karnawałowa dla dzieci

W dniu 17 stycznia 2010 roku odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci z naszej szkoły.
Początek zabawy o godz 1 PM (13:00) zakończenie o godz 4 PM (16:00)

2010-01-08 18:43:44 ET

Zebranie Trójek Klasowych

Zebranie Trójek Klasowych.
W dniu 17 października 2009 roku odbyło się roczne zebranie Trójek Klasowych w zebraniu udział wzięło 23 przedstawicieli rodziców. W zebraniu uczestniczyli tak, że proboszcz parafii, dyrektor i zastępca dyrektora szkoły. W pierwszej części spotkania wystąpił dyrektor szkoły. W swoim wystąpieniu podziękował w imieniu dyrekcji szkoły i proboszcza Komitetowi Rodzicielskiemu za dotychczasową pracę, dbanie o czystość szkoły, przygotowanie i przeprowadzenie zabaw dla dzieci i pomoc w przygotowaniu zabaw dla dorosłych a tak, że prowadzenie sklepiku szkolnego oraz za wiele cennych inicjatyw. W dalszej części wystąpienia dyrektor przedstawił katalog spraw rzeczowych i organizacyjnych zrealizowanych w minionych czterech latach: wymieniono wszystkie stoły i większość krzeseł, zakupiono dwie kserokopiarki w tym jedną dużej wydajności, kserokopiarkę kolorową wraz z drukarką laserową, komputer desktop i laptop, projektor do komputera, ekran, odtwarzacze DVD, tablice szkolne, reflektory sceniczne, mikrofony bezprzewodowe, wyposażenie biura. Zainstalowano: całkowicie nowy system nagłośnienia sali szkolnej, bezprzewodowy system dostępu do Internetu w sali szkolnej. Odnowiono: scenę, pomieszczenia przedszkola, biuro. W ramach zmian organizacyjnych: powołało 4- letnie liceum kończące naukę egzaminem maturalnym i egzaminem na certyfikat znajomości języka polskiego zdawanym przed komisją Ministerstwa Edukacji Narodowej zdający otrzymuje formalny dokument poświadczający znajomość języka polskiego, przygotowania uczniów szkoły do egzaminu regents w latach 2006-2009 w przygotowaniach i egzaminie wzięło udział 52 uczniów, utworzono gazetkę szkolną „Dzwonek” ukazało się 10 numerów. W bieżącym roku szkolnym w 17 klasach uczy się 350 uczniów (przedszkole, szkoła podstawowa, liceum) nauka odbywa się 33 razy w ciągu roku szkolnego, w szkole pracuje 16 dobrze przygotowanych do pracy nauczycieli, 10 nauczycieli posiada wyższe wykształcenie. Uczniowie szkoły mogą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych drużyna zuchowa, chór dziecięcy, nauka tańca. Szkoła uczestniczy w konkursach międzyszkolnych organizowanych przez CPSD i inne organizacje polonijne. Bezpieczeństwo uczniów w szkole jest zgodne z obowiązującymi przepisami, szkoła posiada wystarczającą ilość wyjść ewakuacyjnych, środków gaśniczych i urządzeń ostrzegawczych. Kontrola w tym zakresie prowadzona jest instytucje miejskie. Budżet szkoły w roku 2008/09 szkolnym po stronie wpływów wynosił $ 74707.00 po stronie wydatków $ 72365.00 , 73% wydatków to koszty zatrudnienia nauczycieli pozostałe koszty to inwestycje, utrzymanie pomieszczeń i materiały. Na rok 2009/10 planowane są wydatki budżetowe w wysokości $ 84500.00. Do problemów szkoły wymagających rozwiązania należą trudne warunki lokalowe, utrzymanie należytej higieny w toaletach, rzetelność rodziców w sprawowaniu dyżurów(wymóg regulaminu szkoły). W związku z powyższym zaproponowano zmniejszenie ilości uczniów uczących się jednorazowo przez utworzenie drugiej zmiany w sobotę dla klas 6, 7 i 8 od półrocza br. szkolnego oraz przeniesienie zajęć szkolnych dla klas 7 i 8 w przyszłym roku szkolnym na piątek po południu. W sprawie poprawienia warunków higienicznych w toaletach zaproponowano dyżury rodziców przy toaletach oraz zastosowanie dozowników papieru do rąk i papieru toaletowego. W sprawie sprawowania dyżurów przez rodziców zaproponowano pobieranie od rodziców kaucji w wysokości $ 40 do $ 50 przy zapisach do szkoły. Kaucja była by zwracana po odbyciu dyżuru w przypadku nie przybycia na wyznaczony dyżur kaucja przepada i zostaje przeznaczona na opłatę dla osoby wykonującej zastępczy dyżur. W celu poprawienia komunikacji szkoła- rodzice zaproponowano foldery, w których nauczyciele umieszczać będą informacje dla rodziców.
Przedstawiciele rodziców wyrazili podziękowanie i uznanie dla nauczycieli i dyrekcji szkoły za pracę włożoną w naukę języka polskiego, krzewienie polskiej kultury tradycji ludowych, narodowych i społecznych.

2009-10-21 11:50:49 ET

Zebranie trojek klasowych

W dniu 17 pazdziernika o godz 13:15 w sali pod kosciolem odbedzie sie roczne zebranie Trojek Klasowych.
Zapraszamy.

2009-10-15 20:07:24 ET

Strona: 1

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.3