SOBOTA 18 MAJA - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO, GODZINA 10AM. NIEDZIELA - PIKNIK RODZINNY, GODZINA 12PM - 4PM. WSTĘP $5. ZAPRASZAMY! ZAPISY - SOBOTA, 18 MAJA - PO ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO DO GODZINY 2PM. ZAPRASZAMY!

Dzień Wolny
24 maja 2019

klasa LICEALNA XII A

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

W sobotę 18 maja spotykamy się w szkole o godzinie 9:30am. Musimy ubrać togi i birety. Do zobaczenia.

2019-05-15 21:41:21 ET

18 maja 2019

DZIEŃ MATKI

DLA WSZYSTKICH MAM, NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA.

2019-05-11 18:13:00 ET

12 maja 2019

MATURA 2019

Gratuluję Wszystkim, którzy przystąpili do egzaminu dojrzałości. Osoby, które nie przystąpiły - Weronika Drożdż, Claudia Kenik, Maximilian Obara i Kamil Zimnoch - mają szansę w ten piątek (tak jak umawialiśmy się) 3 maja.
Strona do ćwiczeń, dla osób zdających certyfikat z języka polskiego - www.certyfikatpolski.pl

2019-05-02 22:22:34 ET

3 maja 2019

PRZYPOMNIENIE - CERTYFIKAT Z JĘZYKA POLSKIEGO

1 kwietnia 2019 r. ośrodek egzaminacyjny przy Centrali Polskich Szkół Dokształcających w NY rozpoczyna proces rejestracyjny na egzamin certyfikatowy z języka polskiego, który odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2019 roku na następujących poziomach:
w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych (od 17. roku życia):
a) B1 i B2
b) C1
w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży (14-17 lat):
a) B1
Rejestracja kandydatów trwać będzie do 1 maja 2019 r.
BARDZO PROSIMY O DOKŁADNE WYPENIANIE KARTY REJESTRACYJNEJ.
Informacje związane z rejestracją na egzamin certyfikatowy z języka polskiego znajdują się na stronie www.centralapolskichszkol.org w zakładce „EGZAMINY”

2019-04-29 18:52:09 ET

1 maja 2019

MATURA 2019

MATURA - odbędzie się w piątek 26 kwietnia. Spotykamy się 5:30pm, pisanie testu rozpoczniemy o godzinie 6pm. Osoby, które nie przyniosły poprawionej pracy pisemnej, proszę o przyniesienie tej pracy na maturę. Praca ta jest częścią matury. Na maturze obowiązuje strój galowy.
Życzę Wszystkim udanego świątecznego wypoczynku.

2019-04-17 08:02:22 ET

26 kwietnia 2019

PRZYKŁADOWE PYTANIA DO MATURY USTNEJ; PROŚBA

PRZYKŁADOWE PYTANIA:
1)Pokaż na mapie 5 miast polskich i omów jedno z nich.
2)Pokaż na mapie 3 obiekty UNESCO i omów jeden z nich.
3)Omów znaczenie Morza Bałtyckiego dla Polski.
4)Nazwij i pokaż na mapie 3 rzeki Polski, omów jedną z nich.
5)Nazwij i pokaż na mapie 3 pasma górskie, omów jedno z nich.
6)Polska ma pasowy układ krain geograficznych; wyjaśnij, pokaż na mapie i wymień kilka krain geograficznych.

1)Który z polskich królów jest Twoim ulubionym. Uzasadnij wybór.
2)Który z polskich królów otrzymał przydomek "Wielki" i dlaczego?
3)Który wiek nazywamy "złotym wiekiem kultury polskiej"? Dlaczego?
4)Król Jan III Sobieski, z czego zasłynął?
5)Scharakteryzuj ostatniego króla Polski.
6)Rozbiory Polski - co możesz i nich powiedzieć?
7)II wojna światowa - co możesz o niej powiedzieć?
8)Wymień i krótko omów 3 najważniejsze, twoim zdaniem, wydarzenia z historii Polski.
9)Jakie problemy stanęły przed II Rzeczpospolitą?

1)Wymień, chronologicznie, polskie epoki literackie. Omów jedną z nich.
2)Wymień polskich Laureatów Literackiej Nagrody Nobla. Omów jednego z nich.
3)Przybliż sylwetkę: Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Henryka Sienkiewicza, Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Zofii Nałkowskiej - w jakiej epoce literackiej tworzyli, utwory, tematyka utworów, czy tworczość jego/jej miała znaczenie dla narodu polskiego, uzasadnij.
4)Co to jest literatura emigracyjna? Podaj przedstawicieli.
5)Który z utworów polskiej literatury współczesnej zainteresował Cię i dlaczego?

W PIĄTEK 12 KWIETNIA BĘDZIEMY PRZYGOTOWYWAĆ, TAK JAK W UBIEGŁYM ROKU, PALMY WIELKANOCNE DO SPRZEDANIA. CHĘTNYCH RODZICÓW BARDZO PROSZĘ O POMOC. DZIEKUJĘ.

MATURA - 26 KWIETNIA.

2019-04-08 00:57:29 ET

12 kwietnia 2019

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.3