DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE - NIEDZIELA 26 STYCZNIA, GODZINA 12PM. ZAPRASZAMY!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
26 stycznia 2020 | 12:00

klasa I A

LITERY N, G

Religia: strona 39
Uczymy się Aktu Wiary.
Język polski: Elementarz - naucz się czytać czytankę na str. 3
Ćwiczenia - uzupełnij ćwiczenia do strony z literami N i G (do strony 37 włącznie). Poćwicz piosenkę na Dzień Babci i Dziadka pt: ,,No a gdyby ich nie było" (tekst w zadaniu domowym z 11 stycznia).
W sobotę 25 stycznie po lekcjach odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące I półrocze roku szkolnego.
LEGITYMACJE SZKOLNE
Można składać podania o polskie legitymacje szkolne. Aplikacje należy wydrukować, wypełnić i przynieść do szkoły w najbliższą sobotę
(jeśli dziecko miało już wcześniej legitymację to należy dołączyć ją do podania).
Aplikacje są dostępne na stronie Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorkun ( link powyżej ).

Zdjęcia z zabawy dla dzieci

2020-01-20 14:53:29 ET

25 stycznia 2020

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

ZABAWA CHOINKOWA

Religia: strony 36 i 37 ćw. 1 i 2. Na lekcji rozpoczęliśmy naukę Aktu Wiary.
Język polski: Elementarz - naucz się czytać czytankę na str. 35.
Napisz w zeszycie cztery wyrazy zaczynające się na literę ,,j" i cztery wyrazy, które mają w środku literę ,,c" - znajdź te wyrazy w Elementarzu na stronie 35.
Poćwicz piosenkę na Dzień Babci i Dziadka pt: ,,No a gdyby ich nie było" (tekst w zadaniu domowym z poprzedniego tygodnia).

2020-01-12 18:09:31 ET

18 stycznia 2020

Święto Trzech Króli/Litery C, J

Religia: strona 33
Język polski: Elementarz - naucz się czytać czytankę na str. 34.
Ćwiczenia - uzupełnij ćwiczenia do strony z zadaniem domowym z literami C, J (do strony 33 włącznie)
Uczymy się piosenki na Dzień Babci i Dziadka
1. Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
Ref.: No a gdyby ich nie było, Dzieciom trudno by się żyło.
Kto by bajki opowiadał. Kto by rady mądre dawał.
2. Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości.

2020-01-05 15:36:04 ET

11 stycznia 2020

Święta Bożego Narodzenia

Religia: strona 31
Język polski: Elementarz - naucz się czytać czytankę na str. 31.
Ćwiczenia - uzupełnij ćwiczenia do strony z zadaniem domowym z literami K, D.
Naucz się opowiadać (w kilku zdaniach) jak wyglądał wieczór wigilijny w Twoim domu.

2019-12-27 11:01:01 ET

4 stycznia 2020

LITERY D, K

Religia: strona 29 ćw. 1 i 2. Uczymy się modlitwy: ,,Zdrowaś Maryjo"
Język polski: Elementarz - naucz się czytać czytankę na str. 30. Ćwiczenia - litery D, K
Przypominam o konkursie ozdób choinkowych i stroików

2019-12-15 16:27:39 ET

21 grudnia 2019

Święty Mikołaj/Powtórzenie wiadomości

Religia: strona 27
Uczymy się kolędy pt: ,,Józefie stajenki nie szukaj"

Język polski: Elementarz - naucz się czytać czytanki na stronach 26 i 27.
Na lekcjach uczymy się piosenki pt: ,,Zima, zima, zima"

2019-12-08 16:01:33 ET

14 grudnia 2019

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com