NIEDZIELA 20 STYCZNIA GODZINA 12PM - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE. ZAPRASZAMY WSZYSTKIE BABCIE I DZIADKÓW NA KAWĘ, CIASTO I AKADEMIĘ PRZYGOTOWANĄ PRZEZ UCZNIÓW KLASY IV I KLASY VIII.

20 stycznia 2019 | 00:00

Zadania domowe dla klasy VIII A

PRZYGOTOWANIA DO DNIA BABCI I DZIADKA.

J.POLSKI - wspólnie ułożyliśmy życzenia dla Babć i Dziadków, które wpisaliśmy do laurek przygotowanych na jutrzejszy dzień. Gramatyka - rodziny wyrazów - strona 30 i 31. Robiliśmy próbę na jutrzejszą akademię.
PRACA DOMOWA: 1) Chciałabym, aby uczniowie wzięli udział w konkursie poezji. Proszę o napisanie wiersza, temat dowolny, na przykład: rodzina, Polska, wspomnienia wakacyjne, radość......... Najlepsze utwory zostaną nagrodzone.
2) Jutro (niedziela 20 stycznia) nasza klasa będzie występować z okazji Dnia Babci i Dziadka. Proszę o punktualne przybycie 11:50am, albo zaraz po Mszy o 11am.
3) W sobotę, 26 stycznia odbędzie się półroczne zebranie z rodzicami. Zapraszam na godzinę 1pm, po zajęciach lekcyjnych. Życzę udanego tygodnia.
ZADANIE DOMOWE Z RELGII: Przygotowanie do testu na podstawie podrecznika str. 64-67, 69.

2019-01-19 21:12:35 ET

26 stycznia 2019

WIELKI MĘDRZEC Z POLSKI.

J.POLSKI - zapoznaliśmy się z tekstem "Wielki mędrzec z Polski" - czytanka strona 80; poznaliśmy uczonego, odkrywcę, badacza Ignacego Domeykę. Wykonaliśmy polecenie 1, 2 i 3 na niebieskim tle - strona 83, czytanka. Gramatyka - ćwiczenie 5 i 6 strona 27, ćwiczenie 7 i 8 strona 28. HISTORIA - Zniewolenie Polski - Polska zależna od Stalina. Droga do władzy polskich komunistów. PRACA DOMOWA: 1)Naucz się na pamięć słów piosenek, które będziemy spiewać na akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka, w niedzielę 20 stycznia o godzinie 12pm. Podaję link do ćwiczeń melodii: https://www.youtube.com/watch?v=blIboc6CWOQ , https://www.youtube.com/watch?v=R5L4WnivF48 . 2)Każda klasa przynosi jedno ciasto na poczęstunek dla Babć i Dziadków , chętnych proszę o kontakt ze mną. Dziękuję i życzę udanego tygodnia.

2019-01-14 21:46:52 ET

19 stycznia 2019

NA PARYSKIM BRUKU.

J.POLSKI - zapoznaliśmy się z tekstem "Na paryskim bruku" - czytanka strona 72; rozmawialiśmy o uczuciach Adama Mickiewicza na emigracji. Zapisaliśmy notatkę. Ćwiczenia z języka polskiego - strona 85 i 86, strona 24 polecenie 7 i 8, strona 26 polecenie 1, 2 i 3, strona 27 polecenie 4. GEOGRAFIA - niziny środkowopolskie - strona 36; praca w grupach - każda grupa przygotowała jedną nizinę do przedstawienia przed klasą. Ćwiczyliśmy skecz i piosenki na Dzień Babci i Dziadka. PRACA DOMOWA: Nasza klasa razem z klasą IV przygotowuje przedstawienie na Dzień Babci i Dziadka. Odbędzie sie ono w niedzielę 20 stycznia o godzinie 12pm. Będziemy spiewać dwie piosenki. Teksty rozdałam. Podaję link do ćwiczeń: https://www.youtube.com/watch?v=blIboc6CWOQ , https://www.youtube.com/watch?v=R5L4WnivF48 .Praca domowa na ten tydzień - na pamięć słowa piosenek (oceny do dziennika), ćwiczymy śpiewanie. Życzę udanego tygodnia. RELIGIA - Zadanie domowe: Przypomnienie podstawowych modlitw oraz struktury mszy sw. - odpowiedzi w czasie mszy (str. 57, 64-67).
:

2019-01-06 10:12:52 ET

12 stycznia 2019

DWIE WIGILIE.

Przeczytaliśmy wiersz "Dwie Wigilie" - czytanka strona 185, rozmawialiśmy o treści wiersza. Rozmawialiśmy o tradycjach Bożego Narodzenia. Odmienialiśmy przez przypadki: zielona choinka, świateczna wieczerza. Wykonywaliśmy świąteczne krzyżówki, wykreślanki. PRACA DOMOWA: 1)BIERZMOWANIE ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK 5 KWIETNIA 2019 ROKU, O GODZINIE 7PM. 2)Dziękuję za życzenia świąteczne. Życzę Wszystkim rodzinnych, spokojnych świąt. Spotykamy się 5 stycznia 2019 roku.

2018-12-18 21:46:17 ET

5 stycznia 2019

POWSTANIE WARSZAWSKIE - TWÓRCZOŚĆ.

J.POLSKI - twórczość Powstania Warszawskiego; "Hej, chłopcy, bagnet na broń" - piosenka mówiąca o niezwykłej odwadze uczestników powstania. HISTORIA - w obronie Francji, Anglii. Pod kontrolą Stalina. Zwycięski koniec? Oglądaliśmy przedstawienie "Pchła Szachrajka". PRACA DOMOWA: 1)Naucz się na pamięć tekst piosenki "Hej, chłopcy, bagnet na broń" - refren i pierwsza zwrotka - podręcznik strona 64. 2)Przygotuj ozdobę na choinkę, na konkurs szkolny - dla chętnych. Ozdoby będą wisiały na choince szkolnej w kościele. 3)Zapraszamy na Jasełka w naszej szkole - 15 grudnia, godzina 12pm. Udanego tygodnia!

2018-12-10 20:29:17 ET

15 grudnia 2018

ZEBRANIE W SPRAWIE BIERZMOWANIA

W dniu 8 Grudnia, po zajęciach szkolnych, 1pm, odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące bierzmowania. Komitet rodzicielski przedstawi plan budżetu. Będą zbierane składki w wysokości $250 przeznaczone na tą uroczystość.
Mozna bedzie zamówić Alby do bierzmowania. Prosimy aby wszyscy uczestniczyli w tym spotkaniu.
Z poważaniem Komitet Rodzicielski

2018-12-04 19:18:02 ET

8 grudnia 2018

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com