SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI !

klasa VIII A

UCZNIOWIE VIII KLASY

Drodzy Uczniowie, gratuluję Wam zakończenia pewnego etapu dokształcania. Mam nadzieję, że nie skończycie na podstawówce, że będziecie kontynuować naukę w polskim liceum.
Rodzice, Wam gratuluję, że dotrwaliście. Domyślam się, że nie zawsze było łatwo.
Bardzo dziękuję za życzenia od Was i życzę udanych wakacji.
Mam nadzieję, że do zobaczenia-:)

2019-05-21 08:50:37 ET

21 maja 2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO.

W sobotę 18 maja spotykamy się w szkole o godzinie 9:30am. Musimy ubrać togi i birety. Do zobaczenia.

2019-05-15 21:40:24 ET

18 maja 2019

DZIEŃ MATKI

DLA WSZYSTKICH MAM, NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA.

2019-05-11 18:11:23 ET

12 maja 2019

JULIUSZ SŁOWACKI "BALLADYNA".

J.POLSKI - zapoznaliśmy się ze streszczeniem "Balladyny" Juliusza Słowackiego - czytanka strona 208. Czytaliśmy z podziałem na role fragmenty "Balladyny" - czytanka strona 198. Ćwiczenia z języka polskiego - strona 97 i 98. HISTORIA - Polska w czasach przełomu: daty do zapamiętania - 1980 - powstaje Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy "Solidarność", 1981 - stan wojenny w Polsce, 1983 - Lech Wałęsa otrzymuje Pokojową Nagrodę Nobla, 1984 - zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki, 1989 - rozmowy "Okragłego Stołu", 1989 - zmiana nazwy z PRL na Rzeczpospolita Polska, 1990 - Lech Wałęsa zostaje Prezydentem RP. GEOGRAFIA - pasma górskie - 1.Sudety, 2.Karpaty (Tatry - najwyższy szczyt Polski Rysy) i 3.Góry Świętokrzyskie.
PRACA DOMOWA: 1)Przygotuj się do kartkówki z historii, z ostatniej lekcji.
2)W sobotę 11 maja kiermasz używanych podręczników szkolnych - godzina 9am - 9:30am. Zapraszamy!
3) W sobotę 11 maja Dzień Matki w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy na godzinę 12:30pm - przedstawienie dla Mam, ciasto i kawa.
4) 19 maja w niedzielę od godziny 12pm do 4pm odbędzie się piknik rodzinny. Serdecznie zapraszamy! Każda klasa przygotowuje jedno ciasto. Proszę chętną osobę, która upiecze ciasto od naszej klasy o kontakt ze mną. Dziękuję!
5)W sobotę 11 maja o godzinie 1pm - poczęstunek na zakończenie ósmej klasy.

2019-05-02 22:16:46 ET

11 maja 2019

TEN, KTÓRY NIE POZNAŁ.

J.POLSKI - zapoznaliśmy się z tekstem "Uczniowie z Emaus" i wierszem "Ten, który nie poznał" - czytanka strona 191 i 192, rozmawialiśmy o znaczeniu Wielkanocy dla nas. Wykonaliśmy polecenie 1 i 2 ze strony 193 z podręcznika do języka polskiego. Umiejętność pisania przemówienia - strona 65 i 66 w ćwiczeniach z języka polskiego. HISTORIA - Polska w czasach PRL, od czasów śmierci Stalina 1953 do 1980 roku. Data do zapamiętania - 16 października 1978 r. - Karol Wojtyła zostaje Papieżem - Jan Paweł II.
PRACA DOMOWA:
1)Dla chętnych - polecenie 5 strona 68 - ćwiczenia z języka polskiego.
2)Bardzo dziękuję za pomoc w robieniu palm wielkanocnych.
3)Dziękuję Patricii, Klaudii i Pawłowi za reprezentowanie naszej klasy w uroczystościach NIedzieli Palmowej.
4)Życzę wszystkim udanego świątecznego wypoczynku. Spotykamy się 27 kwietnia.

2019-04-17 07:40:59 ET

27 kwietnia 2019

JESTEM NIEPOTRZEBNA.

Z OKAZJI PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA ŻYCZĘ OBFITOŚCI DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO I BOŻEJ ŁASKI NA DALSZE LATA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO ŻYCIA.
J.POLSKI - zapoznaliśmy się z tekstem "Jestem niepotrzebna" - czytanka strona 166, rozmawialiśmy o związkach rodzinnych w oparciu o przeczytany tekst, wykonaliśmy polecenie 8 strona 169 - czytanka. Uzupełniliśmy stronę 95 i 96 - ćwiczenia z języka polskiego. Wypracownie pisemne -rozprawka - ćwiczenia strona 59 i 60. W ćwiczeniach z języka polskiego wykonaliśmy polecenia - 1 strona 61, 4 strona 63.
PRACA DOMOWA:
1)Wykonaj polecenie 5 strona 63 - ćwiczenia z języka polskiego.
2)Przygotuj palmę wielkanocną, pisankę na konkurs szkolny, który odbędzie się w sobotę 13 kwietnia od godziny 12pm.
3)Zapraszamy na uroczystości wielkanocne w naszej szkole, od godziny 12pm.
4)Do Rodziców - w sobotę 13 kwietnia będziemy wykonywali palmy wielkanocne do sprzedaży w szkole i kościele, bardzo proszę chętnych do pomocy o przybycie do szkoły na godzinę 9am. Dziękuję bardzo!

Drodzy Rodzice, drodzy uczniowie!

Są w życiu takie chwile, wydarzenia, sprawy, za które w sposób szczególny jesteśmy wdzięczni. Przyjęty w miniony piątek przez Wasze dzieci Sakrament Bierzmowania z pewnością do takich wydarzeń należy. Podziękujmy za dar tego sakramentu, za dary Ducha Świętego, wspólnie na majowej pielgrzymko-wycieczce do Washington DC and Philadelphia. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia (mamy na to tylko ten tydzień)!

Z modlitwą i błogosławieństwem,
ks. Łukasz Dutkiewicz, SAC

Ps. Ten wyjazd został pomyślany właśnie ze względu na Wasze dzieci, na uczniów klasy 8!

2019-04-07 23:22:14 ET

13 kwietnia 2019

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.4