SOBOTA 18 MAJA - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO, GODZINA 10AM. NIEDZIELA - PIKNIK RODZINNY, GODZINA 12PM - 4PM. WSTĘP $5. ZAPRASZAMY! ZAPISY - SOBOTA, 18 MAJA - PO ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO DO GODZINY 2PM. ZAPRASZAMY!

Dzień Wolny
24 maja 2019

klasa IV A

Praca na wakacje:
Na osobnej kartce napisać notatkę bibliograficzna o Mikołaju Koperniku z uwzględnieniem jego wyuczonych zawodów oraz na czym polegała rewolucja Kopernikańska. Do kartki z notatka dołącz stronę z ilustracja do tematu. Może być to portret astronoma lub dowolny pomysł na ten temat.
Prace będą umieszczone na tablicy wystawowej.

Termin wykonania: pierwszy tydzień szkoły.

2018-06-07 11:07:56 ET

8 września 2018

Religia
Przeczytaj na głos lekcje 31 str64.
J.polski
Przeczytaj i zapisz czas czytania opowiadania ze str 139 "Dobry nos Pana Jana"
Ćwiczenie 4,5 str 173

Próba generalna w środę 16 maja godzina 6.30PM.

2018-05-13 21:41:51 ET

19 maja 2018

Przeczytaj dla rodziców Litanie do Najświętszej Maryi Panny str 73
Napisz w zeszycie 3 wezwania z tej litanii.
J.polski
Napisz z internetu krótka notatkę biograficzną o Mikołaju Koperniku.
Gramatyka: krzyżówka str171.prosimy o pomoc rodziców

Przypominam w piątek 4-go maja próba oraz przygotowywanie dekoracji.

2018-05-03 17:34:22 ET

12 maja 2018

Zadanie domowe kl.IV
Przypomnij sobie lub naucz się formuły spowiedzi str79
Przeczytaj również w języku angielskim. Spróbuj przetlumaczyc Act of Contrition z angielskiego na j.polski str79
cw1 str133
Proszę aby dzieci zostały po zajęciach na próbę przedstawienia.(35 minut)

2018-04-24 19:19:41 ET

28 kwietnia 2018

Zadanie domowe kl.IV
Religia
Poszukaj na internecie (lub zapytaj kogos w rodzinie) " Jak modlić się koronke do Miłosierdzia Bożego "Przynieś do szkoły rozaniec"
J.polski
Ułóż zdania z wyrazami ze str132 (czytanka)
Zapisz czas 2 czytan opowiadania" I kto by pomyślał " str135.

2018-04-15 11:50:01 ET

21 kwietnia 2018

Przygotuj się do sprawdzianu str48
Odpowiedzi:
Jakie cuda uczynil Bog dla Izraelitów?
1.Bog pomógł Izraelitom przejść przez Morze Czerwone.
2.Na pustyni Izraelici otrzymali wodę ze skały, manne oraz przepiorki.
2.Dzieki pomocy Boga, Izraelici zwyciężyli bitwę z Amelekitami.
Przez jakie morze przeszli Izraelici?
-Czerwone.
Co zapisał Mojżesz na kamiennych tablicach?
-10 przykazań Bożych
Wymień 10 przykazań
-Odpowiedź str70
Jakie są dwie najważniejsze. Części Mszy Świętej?
-Liturgia Słowa i Liturgia Eucharystii

J.polski
Zapisz czas dwóch czytan opowiadania że str125. Napisz to opowiadanie swoimi slowami.

2018-04-08 23:56:16 ET

14 kwietnia 2018

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.3