SOBOTA, 23 LISTOPADA, GODZ. 8PM - ZABAWA ANDRZEJKOWA , CENA BILETU $60 OD OSOBY. ZAPRASZAMY!

klasa V A

MICKIEWICZ WRACA DO KRAJU.

PRACA DOMOWA:
1. Naucz się pięknie czytać fragment tekstu "Mickiewicz wraca do kraju" - czytanka strona 68.
2. Wypisz z tej czytanki 10 rzeczowników i ułóż z nimi zdania.
3. Przypominam - Komitet Rodzicielski wyznaczył składkę w wysokości $10 od jednego ucznia. Składka ta w całości będzie przeznaczona na paczki dla naszych uczniów.
Ostatni termin w tę sobotę.
4. Dyżur naszej klasy rozpoczynamy od 7 grudnia. Dołączam listę. Są jeszcze miejsca na 21 grudnia.

2019-11-18 16:51:23 ET

23 listopada 2019

IGNACY JAN PADEREWSKI.

RELIGIA - powtórzenie - prorocy reprezentują Boga na ziemi - Eliasz, Elizeusz, Izajasz, Jeremiasz, Jonasz. Modlitwa - Wierzę w Boga (Skład Apostolski) - podręcznik z religii strona 70 (kilka razy przeczytaliśmy).
J.POLSKI - tekst "Kochaj pajączki, zwłaszcza muzykalne" - czytanka strona 54. Poznaliśmy postać Ignacego Jana Paderewskiego - czytanka strona 57. Ignacy Jan Paderewski, jego wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości - 11 listopada 1918 roku. Czytanka strona 67 - tekst w ramce.
GRAMATYKA - ćwiczenia strona 20, 21 i 22.
PRACA DOMOWA:
1. Naucz sie na pamięć Hymn Polski - dwie zwrotki i refren.
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy

Marsz, marsz, Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami,
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

Marsz, marsz, Dąbrowski...
2. Przypominam - Komitet Rodzicielski wyznaczył składkę w wysokości $10 od jednego ucznia. Składka ta w całości będzie przeznaczona na paczki dla naszych uczniów.

2019-11-10 18:36:11 ET

16 listopada 2019

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY.

RELIGIA - rozmawialiśmy o dwóch katolickich świętach - Wszystkich Świetych i Dzień Zaduszny. Poznaliśmy Świętego Maksymiliana Kolbe - książka z religii strona 64 i 65.
J.POLSKI - przeczytaliśmy wiersz "Tym co odeszli" - czytanka strona 58, rozmawialiśmy na temat treści wiersza. Poszerzyliśmy wiadomości na ten temat czytając tekst na stronie 59, czytanka. Przeczytaliśmy tekst "O tym, jak ksiądz Karol stał na zielonej ławce" - czytanka strona 46. Przeczytaliśmy informacje ze stron 51 i 52 w czytance - rozmawialiśmy o papieżu Janie Pawle II, poznaliśmy następnego świętego. Watykan - państwo papieskie.
GRAMATYKA (ćwiczenia) - rzeczowniki odmieniają się przez przypadki - wykonaliśmy polecenia ze strony 18 i 19.
PRACA DOMOWA:
1.Przygotuj się do dyktanda - czytanka strona 47.
2.Przypominam - Komitet Rodzicielski wyznaczył składkę w wysokości $10 od jednego ucznia. Składka ta w całości będzie przeznaczona na paczki dla naszych uczniów.

2019-11-02 22:18:26 ET

9 listopada 2019

MARIA SKŁODOWSKA-CURIE

1.Naucz się pięknie czytać fragment tekstu 'Dzieciństwo Maniusi" - czytanka strona 37.
2.Wykonaj polecenie 6 ze strony 38 - czytanka.
Życzę udanego tygodnia.

2019-10-28 10:35:11 ET

2 listopada 2019

KRZYSZTOF KOLUMB - ODKRYWCA.

1. Czytanka z języka polskiego strona 33 - ćwiczenie 11 dla chłopaków, ćwiczenie 12 dla dziewcząt.
2.Przypominam - w tę sobotę zabawa halloween dla dzieci, od godziny 1pm do 4pm. Wstęp $5 - do wychowawcy klasy. Na lunch będą do kupienia hot dogi, na zabawie dzieci dostana pizzę. Stroje uczniowie moga przynieść ze sobą, będą miały czas na przebranie. Zapraszamy!
3.Komitet Rodzicielski ustalił składkę w wysokości $10 od jednego ucznia. Składka ta w całości będzie przeznaczona na paczki dla naszych uczniów.
Życzę miłego tygodnia!

2019-10-21 08:06:26 ET

26 października 2019

I ZNOWU SIĘ ZACZĘŁO!

Opisz zdarzenie w waszej szkole, które możesz nazwać dużym konfliktem.

2019-10-14 09:32:00 ET

18 października 2019

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.6