SZKOŁA ZAMKNIĘTA DO ODWOŁANIA! PRZYPOMINAMY - MYJ CZĘSTO RĘCE, NOŚ ZE SOBĄ HAND SANITIZER!

klasa V A

HELENA MODRZEJEWSKA

J.POLSKI - przeczytaj tekst z czytanki na stronie 152 "Helena Modrzejewska". Napisz w zeszycie kim była Helena Modrzejewska, możesz wykorzytać tekst z czytanki na stronie 156.
GRAMATYKA - strona 58 - "Nie z przysłówkami.
HISTORIA - przeczytaj - Święta królowa i Dynastia jagiellońska, strona 73-76. Wykonaj trzy wybrane przez ciebie ćwiczenia ze stron 77 - 80.
Na ZOOMie zobaczymy się w sobotę, 4 kwietnia, godzina 12pm-12:45pm. Kod dostępu podam przed zajęciami.
Zadaną pracę możecie wykonać, kiedy macie czas.
Mam nadzieję, że Wszyscy jesteście zdrowi.
Życzę miłego tygodnia!

2020-03-28 09:42:07 ET

28 marca 2020

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

WIOSNA. UNIA POLSKI I LITWY.

Witam Wszystkich. Mam nadzieję, żę jesteście zdrowi. Będziemy kontynuować nasze lekcje , abysmy mogli zakończyc rok szkolny w planowanym czasie, 16 maja.
RELIGIA - obejrzyj fim Cuda Jezusa - https://www.youtube.com/watch?v=OwXskLWVJCo
J.POLSKI - przeczytaj tekst i wiersz z kartki, w załączniku. Napisz w zeszycie kilka zdań o wiośnie.
GRAMATYKA - przysłówek - Jak? - wysoko, Gdzie? - daleko, Kiedy?- późno. Przysłówki stopniują się - wysoko, wyżej, najwyżej. Wykonaj polecenia ze strony 57 - ćwiczenia.
HISTORIA - przeczytaj - Unia Polski i Litwy,, Chrzest Litwy - strona 72 i 73. Odpowiedz na pytania: Co to jest unia? Jak długo trwała Unia Polski i Litwy? Jakie to miało znaczenie dla tych państw? Możesz obejrzec krótki film - https://www.youtube.com/watch?v=yGRkxzGVeL4 .
Pracę, którą zadałam wczesniej, proszę wysłać na emaila - elzbietakralik@psdpulaski.org , telefon - (917)608-2011.
Na ZOOMie zobaczymy się w sobotę, 4 kwietnia, godzina 12pm-12:45pm. Jak wejść na ZOOM znajdziecie w ogłoszeniach szkolnych. Życzę wszystkim zdrowia!

2020-03-20 13:32:25 ET

21 marca 2020

LEGENDA "ZŁOTA KACZKA".

PRACA DOMOWA:
1)Napisz tekst na temat: Pieniądze szczęścia nie dają.
2)Na wielkanocne przedstawienie będziemy spiewać piosenkę: Niezwykła noc. Link poniżej.

2020-03-10 17:09:47 ET

14 marca 2020

MAGICZNE DRZEWO. ŚREDNIOWIECZNE MIASTO.

PRACA DOMOWA:
Ułóż zdania z wyrazami: ratusz, rynek, żak, uniwersytet, miasto, mury, rzemieślnik.

2020-03-02 18:21:07 ET

7 marca 2020

KAZIMIERZ PUŁASKI

PRACA DOMOWA:
Wykonaj polecenie 8 strona 144 - czytanka z języka polskiego.

2020-02-25 15:02:48 ET

29 lutego 2020

FREDERYK CHOPIN

PRACA DOMOWA:
1.Naucz się pięknie czytać fragment tekstu "Wieczór u państwa Platerów" - czytanka strona 135.
2.Spotykamy się 22 lutego (15 lutego - nie ma zajęć).
Życzę udanego odpoczynku!

2020-02-10 17:43:50 ET

22 lutego 2020

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com