SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

klasa V A

WIELKANOC W BULLERBYN

RELIGIA - strona 50 i 51. W Wielką Sobotę przeczytaj dla swojej Rodziny tekst na stronie 54 w ćwiczeniach z religii.
J.POLSKI - tekst "Wielkanoc w Bullerbyn" - czytanka strona 148.
Przygotuj się do dyktanda na stronie 150. Poproś Mamę, Tatę aby podyktowali ci ten tekst. Sprawdź, ile zrobiłeś/łaś blędów.
Pokażecie mi następnym razem na ZOOMie.
Przyślij mi na telefon albo email zdjęcie pisanki własnoręcznie wykonanej, albo narysowanej - elzbietakralik@psdpulaski.org , (917)608-2011
GRAMATYKA - wykonaliśmy stronę 59. W domu wykonaj stronę 60, 61 i 62.
Miło było Was widzieć!
Życzę Wszystkim zdrowych, rodzinnych Swiąt!

2020-04-04 12:55:02 ET

4 kwietnia 2020

HELENA MODRZEJEWSKA

J.POLSKI - przeczytaj tekst z czytanki na stronie 152 "Helena Modrzejewska". Napisz w zeszycie kim była Helena Modrzejewska, możesz wykorzytać tekst z czytanki na stronie 156.
GRAMATYKA - strona 58 - "Nie z przysłówkami.
HISTORIA - przeczytaj - Święta królowa i Dynastia jagiellońska, strona 73-76. Wykonaj trzy wybrane przez ciebie ćwiczenia ze stron 77 - 80.
Na ZOOMie zobaczymy się w sobotę, 4 kwietnia, godzina 12pm-12:45pm. Kod dostępu podam przed zajęciami.
Zadaną pracę możecie wykonać, kiedy macie czas.
Mam nadzieję, że Wszyscy jesteście zdrowi.
Życzę miłego tygodnia!

2020-03-28 09:42:07 ET

28 marca 2020

WIOSNA. UNIA POLSKI I LITWY.

Witam Wszystkich. Mam nadzieję, żę jesteście zdrowi. Będziemy kontynuować nasze lekcje , abysmy mogli zakończyc rok szkolny w planowanym czasie, 16 maja.
RELIGIA - obejrzyj fim Cuda Jezusa - https://www.youtube.com/watch?v=OwXskLWVJCo
J.POLSKI - przeczytaj tekst i wiersz z kartki, w załączniku. Napisz w zeszycie kilka zdań o wiośnie.
GRAMATYKA - przysłówek - Jak? - wysoko, Gdzie? - daleko, Kiedy?- późno. Przysłówki stopniują się - wysoko, wyżej, najwyżej. Wykonaj polecenia ze strony 57 - ćwiczenia.
HISTORIA - przeczytaj - Unia Polski i Litwy,, Chrzest Litwy - strona 72 i 73. Odpowiedz na pytania: Co to jest unia? Jak długo trwała Unia Polski i Litwy? Jakie to miało znaczenie dla tych państw? Możesz obejrzec krótki film - https://www.youtube.com/watch?v=yGRkxzGVeL4 .
Pracę, którą zadałam wczesniej, proszę wysłać na emaila - elzbietakralik@psdpulaski.org , telefon - (917)608-2011.
Na ZOOMie zobaczymy się w sobotę, 4 kwietnia, godzina 12pm-12:45pm. Jak wejść na ZOOM znajdziecie w ogłoszeniach szkolnych. Życzę wszystkim zdrowia!

2020-03-20 13:32:25 ET

21 marca 2020

LEGENDA "ZŁOTA KACZKA".

PRACA DOMOWA:
1)Napisz tekst na temat: Pieniądze szczęścia nie dają.
2)Na wielkanocne przedstawienie będziemy spiewać piosenkę: Niezwykła noc. Link poniżej.
Życzę udanego tygodnia!

2020-03-10 17:09:47 ET

14 marca 2020

MAGICZNE DRZEWO. ŚREDNIOWIECZNE MIASTO.

PRACA DOMOWA:
Ułóż zdania z wyrazami: ratusz, rynek, żak, uniwersytet, miasto, mury, rzemieślnik.
Życzę udanego tygodnia!

2020-03-02 18:21:07 ET

7 marca 2020

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com