RODZINNEGO ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA!

klasa V A

Święto Dziękczynienia

RELIGIA
Temat: Wezwanie do wierności Bogu str. 18 i 19.
Zadanie domowe: Naucz się śpiewać pastorałkę, tekst w zeszycie.
Ćwiczenia ćw.9 str.42.
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać fragment czytanki pt. "Jesień 1608 roku" str. 49.
2. Napisz w zeszycie za co jesteś wdzięczna/wdzięczny, za co chcesz podziękować w Dniu Święta Dziękczynienia.
3. Gramatyka ćw. 6 str. 56

2022-11-27 08:32:47 ET
3 grudnia 2022

Temat: Zapowiedź zbawienia str. 16 i 17
Zadanie domowe: Napisz w zeszycie datę swojego chrztu oraz imiona rodziców chrzestnych. Napisz znaczenie słowa "chrzcielnica".
Ćwiczenia 1 i 2 str.38.
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać fragment czytanki pt. "Waleczny orzeł" str. 64.
2. Gramatyka ćw. 9 str. 63, ćw. 2 str. 66, ćw. 8 str. 70.
Dziękuję, za to że wszyscy przyszli ubrani na biało i czerwono.

2022-11-13 03:08:14 ET
19 listopada 2022

Krzysztof Kolumb

Temat: Uroczystość Wszystkich Świętych. Święty Maksymilian Kolbe str. 64 i 65
Zadanie domowe: Odmów modlitwę "Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..." za kogoś z rodziny lub znajomych. Napisz w zeszycie imiona świętych, których już znasz.
HISTORIA
Napisz w zeszycie znaczenie słów "chrześcijaństwo" i "koronacja" (słowniczek str.38).
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać fragment czytanki pt. "Historie niewymyślone" str. 40.
2. Napisz jak się nazywały statki, które brały udział w wyprawie Kolumba.
3. Naucz się śpiewać drugą zwrotkę i refren hymnu polskiego (tekst poniżej). 12 listopada cała szkoła będzie śpiewała hymn.
3. Gramatyka ćw. 8 i 9 str. 48.

2022-11-05 19:45:14 ET
12 listopada 2022

Mazurek Dąbrowskiego

RELIGIA
Temat: Prorok Eliasz - w obronie wiary (str. 14 i 15)
Zadanie domowe: Weź udział w konkursie "I Ty możesz zostać wielkim świętym"- np. można narysować, namalować lub w inny sposób wykonać postać świętego, którego chciałoby się naśladować lub który jest Twoim patronem. Regulamin konkursu na zdjęciu poniżej.
HISTORIA - Temat: Dawni mieszkańcy na ziemiach polskich - słowiańskie legendy.
Zadanie domowe: Na lekcji przerabialiśmy dwie legendy - o królu Popielu oraz o Wandzie. Wybierz jedną i naucz się opowiadać.
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać dowolny fragment ulubionej polskiej bajki, opowiadania lub wiersza i napisz w zeszycie tytuł i autora. Przynieś tę książkę do szkoły.
2. Naucz się śpiewać pierwszą zwrotkę i refren hymnu polskiego (tekst w zeszycie). 12 listopada cała szkoła będzie śpiewała hymn.

2022-10-29 18:48:28 ET
5 listopada 2022

Przyjaźń ze zwierzętami

RELIGIA
Temat: Salomon buduje Bogu świątynię (str. 12 i 13)
Zadanie domowe: Powtórz Akty Wiary, Nadziei, Miłości i Żalu
HISTORIA - Temat: Dawni mieszkańcy na ziemiach polskich - słowiańskie legendy.
Zadanie domowe: Na lekcji przerabialiśmy dwie legendy - o Lechu, Czechu i Rusie oraz o smoku wawelskim. Wybierz jedną i naucz się opowiadać.
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać fragment czytanki pt. "Mój przyjaciel Reks" na str. 33.
2. Gramatyka ćw.5 i 6 na str. 39.

2022-10-25 22:43:41 ET
29 października 2022

8 Polonijny Dzień Dwujęzyczności

RELIGIA
Temat: Różaniec - życie Jezusa/Objawienia Fatimskie (str.62,63)
Zadanie domowe: Wybierz jedną część różańca i napisz w zeszycie jakie są w tej części tajemnice. Odmów jeden dziesiątek różańca.
HISTORIA - Temat: Dawni mieszkańcy na ziemiach polskich
Zadanie domowe: Ze słowniczka na str. 27 napisz w zeszycie znaczenie słowa: "gród".
JĘZYK POLSKI
Z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności czytaliśmy w języku polskim i angielskim wiersz Juliana Tuwima pt. ,,Okulary"
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać fragment czytanki pt. "Leśny czarodziej" na str. 25.
2. Gramatyka str. 31 ćw.7 i str. 32.

2022-10-16 21:17:31 ET
22 października 2022

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10