NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ - KLASA 3 - PIĄTEK 15 MARCA, KLASA 8 - PIĄTEK 22 MARCA! KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ - SOBOTA 23 MARCA!

Wielkanocne Tradycje w naszej szkole
22 marca 2024 | 17:30

klasa V A

Baśnie

Temat: Cuda Pana Jezusa Str.42-45
Zadanie domowe:
Odmawiaj codziennie modlitwę "Któryś za nas cierpiał rany" i przeczytaj fragment lekcji na str.43 "Znaczenie w naszym życiu".
Poćwicz piosenki, które uczymy się na szkolną Drogę Krzyżową.
Zadanie domowe:
1. Przeczytaj tekst w ramce na stronie 157 i zwróć uwagę, w których krajach obecnie mają władzę królowie lub pełnią funkcję reprezentacyjną.
Ćw. 6 str. 160
Zadanie domowe:
Przypomnij i napisz w zeszycie datę chrztu Polski.

2024-03-12 23:34:29 ET
16 marca 2024

Wielki Post

Temat: Jezus na pustyni - Wielki Post. Str.40-41
Zadanie domowe:
Napisz jakie są Twoje postanowienia na Wielki Post oraz odmawiaj codziennie modlitwę "Któryś za nas cierpiał rany".
Poćwicz piosenki, które uczymy się na szkolną Drogę Krzyżową. Zdjęcia tekstów poniżej w załącznikach.
Zadanie domowe:
1. Przeczytaj tekst w ramce na dole strony 148 i zastanów się co jest w życiu najważniejsze.
Ćw. 5 i 6 str. 152
Temat: Mikołaj Kopernik
Zadanie domowe:
Napisz w zeszycie znaczenie słów: astronom, udowodnić (słowniczek str.67).

Załącznik nr 1:

Załącznik nr 2:

2024-03-02 21:57:17 ET
9 marca 2024

Historia mojego nazwiska

Temat: Wesele w Kanie Galilejskiej - pierwszy cud. Str.38-39
Przeczytaj lekcję str.38-39
Zadanie domowe:
1. Przeczytaj jeszcze raz czytankę na str. 138-138 pt:,,Niedbały robi dwa razy". Napisz w zeszycie odpowiedzi na pytania a) i b) na str.138.
Ćw. 10 str. 144
Temat: Mieszczanie i żacy w średniowiecznym świecie str. 63-67
Zadanie domowe:
Napisz w zeszycie znaczenie słów: kupiec, rzemieślnik, żak (słowniczek str.67).

2024-02-23 15:03:07 ET
2 marca 2024

Wymarzona przygoda

Temat: Powołanie apostołów - str. 36-37
Ćw.1 i 2 str. 37
Powtórz modlitwę "Pod Twoją Obronę"
Zadanie domowe:
1. Przeczytaj jeszcze raz czytankę na str. 130-131 pt: ,,Jestem w krainie niedźwiedzi" i naucz się ją opowiadać według planu napisanego na lekcji.
Ćw. 3 str. 134
HISTORIA
Napisz w zeszycie co znaczą słowa, że król Kazimierz Wielki ,,zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną" .
OGŁOSZENIA
1. Dziękuję bardzo wszystkim za przyniesienie i przygotowanie poczęstunku na zabawę dla dzieci.
2. W sobotę 10 lutego odbędzie się zabawa ostatkowa. W związku z tym bardzo prosimy o pomoc w kuchni w piątek wieczorem i w sobotę
w czasie lekcji.

Załącznik nr 1:

2024-02-04 22:06:19 ET
10 lutego 2024

Polscy Polarnicy

Temat: Chrzest Pana Jezusa- str. 34-35
Ćw.1 i 2 str. 35
Zadanie domowe:
1. Przeczytaj jeszcze raz czytankę na str. 123-124 pt: ,,Marzenie Jasia".
Ćw. 7 i 8 str. 129
OGŁOSZENIA
1. W sobotę 3 lutego po przerwie na lunch odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci. Mile widziane karnawałowe przebrania, każda klasa przygotowuje swój poczęstunek.
2. Papier ręcznikowy, toaletowy, mydło w płynie - jeśli ktoś jeszcze nie przyniósł to Komitet Rodzicielski bardzo prosi o przyniesienie bo zapasy bardzo szybko się kończą.
3. Podania o nową legitymację szkolną lub przedłużenie starej proszę przynieść na najbliższą sobotę.

2024-01-28 14:36:34 ET
3 lutego 2024

Temat: Jak posługiwać się Pismem Świętym- str. 31-33
Ćw.3 str. 32 i ćw.1 str. 33
Zadanie domowe:
1. Przeczytaj informacje o Ignacym Janie Paderewskim na str. 119.
Ćw. 6 i 7 str. 122
HISTORIA
Napisz w zeszycie znaczenie słów: doradca i zjednoczenie (słowniczek str.58).
OGŁOSZENIA
1. Zebranie z rodzicami w naszej klasie odbędzie się 27 stycznia o godz. 13:00 (wcześniej o godz.12:30 w kościele będzie zebranie z panią Dyrektor).
2. Zaległą opłatę za szkołę prosimy dokonać do końca stycznia. Od 1 lutego opłata będzie większa o $30.00 od każdego dziecka.
3. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, zdrowia i pociechy z wnucząt.

2024-01-21 17:54:45 ET
27 stycznia 2024

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10