RODZINNEGO ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA!

klasa IV A

Święto Dziękczynienia

Temat: Powtórzenie wiadomości.
Zadanie domowe: Naucz się śpiewać pastorałkę, tekst w zeszycie.
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać pierwszy paragraf czytanki pt. "Andrzejkowe wróżby" str. 73.
2. Napisz w zeszycie za co jesteś wdzięczna/wdzięczny, za co chcesz podziękować w Dniu Święta Dziękczynienia.
3. Gramatyka ćw. 4 str. 49.

2022-11-27 08:22:42 ET
3 grudnia 2022

RELIGIA
Temat: Józef i jego bracia str. 18 i 19.
Zadanie domowe: Napisz w zeszycie dlaczego Faraon uczynił Józefa swoim pierwszym zastępcom?
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać pierwszy paragraf czytanki pt. "O stworzeniu Podhala" str. 51.
2. Napisz w zeszycie całymi zdaniami (skorzystaj z informacji w czytance na str.55)
- Jak nazywają się ludzie, którzy mieszkają w górach?
- O jakim mieście mówi się, że jest stolicą polskich Tatr?
3. Gramatyka ćw. 8 i 9 str. 43.
Dziękuję, za to że wszyscy przyszli ubrani na biało i czerwono.

2022-11-13 03:34:43 ET
19 listopada 2022

Polskie miasta-Lublin

RELIGIA
Temat: Uroczystość Wszystkich Świętych. Święty Stanisław Kostka str. 64 i 65.
Zadanie domowe: Odmów modlitwę "Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..." za kogoś z rodziny lub znajomych. Napisz w zeszycie imiona świętych, których już znasz.
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać pierwszy paragraf czytanki pt. "Czarcia łapa" str. 39.
2. Naucz się śpiewać drugą zwrotkę i refren hymnu polskiego (tekst poniżej). 12 listopada cała szkoła będzie śpiewała hymn.
3. Gramatyka ćw. 6 i 7 str. 35.

2022-11-05 19:35:45 ET
12 listopada 2022

Mazurek Dąbrowskiego

RELIGIA
Temat: Jakub i Ezaw (str. 16 i 17)
Zadanie domowe: Weź udział w konkursie "I Ty możesz zostać wielkim świętym"- np. można narysować, namalować lub w inny sposób wykonać postać świętego, którego chciałoby się naśladować lub który jest Twoim patronem. Regulamin konkursu na zdjęciu poniżej.
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać dowolny fragment ulubionej polskiej bajki, opowiadania lub wiersza i napisz w zeszycie tytuł i autora. Przynieś tę książkę do szkoły.
2. Naucz się śpiewać pierwszą zwrotkę i refren hymnu polskiego (tekst w zeszycie). 12 listopada cała szkoła będzie śpiewała hymn.

2022-10-29 18:52:59 ET
5 listopada 2022

Przyjaźń ze zwierzętami

RELIGIA
Temat: Abraham - wybrany przez Boga (str. 14 i 15)
Zadanie domowe: Powtórz Akty Wiary, Nadziei, Miłości i Żalu
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać fragment czytanki pt. "O poznańskich koziołkach" na str. 33.
2. Czytanka-ćw. 3 str. 35 - napisz w zeszycie.
3. Gramatyka ćw.6 na str. 30.

2022-10-25 22:13:34 ET
29 października 2022

8 Polonijny Dzień Dwujęzyczności

RELIGIA
Temat: Różaniec/Objawienia w Fatimie (str. 60,61,62,63)
Zadanie domowe: Wybierz jedną część różańca i napisz w zeszycie jakie są w tej części tajemnice. Odmów jeden dziesiątek różańca.
JĘZYK POLSKI
Z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności czytaliśmy w języku polskim i angielskim wiersz Juliana Tuwima pt:,,Okulary"
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać fragment czytanki pt. "O królewnie Juracie" na str. 27.
2. Gramatyka ćw.5 i 6 na str. 26.

2022-10-16 21:08:14 ET
22 października 2022

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10