SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI! KARTA ZAPISU DO SZKOŁY NA NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022 W OGŁOSZENIACH SZKOLNYCH!

klasa VII A

GRAMATYKA - ćw.3 b, c str. 61
Dla chętnych: ćw.4 str. 61

2021-05-13 14:06:57 ET
15 maja 2021

zadanie domowe

GRAMATYKA - przetłumacz na język polski tekst z strony 90.
KOLEJNE ZAJĘCIA W SZKOLE - 8 MAJA. MIŁEGO ODPOCZYNKU.

2021-04-29 20:01:06 ET
8 maja 2021

zadanie domowe

GEOGRAFIA - 1) przeczytaj tekst pt."Motocyklem wokół Bałtyku" str. 60 podręcznik i odpowiedz na pytania pod tekstem 1-5.
2) Prześlij notatkę z klasy, co podobało Ci się najbardziej na Gotlandii? (przed wysłaniem popraw ewentualne błędy).
Do zobaczenia w sobotę.

2021-04-18 10:43:42 ET
24 kwietnia 2021

zadanie domowe

JĘZYK POLSKI - przepisz poniższe wyrazy 4 razy i zapamiętaj ich pisownię. Jest to przygotowanie do szkolnego konkursu ortograficznego, który odbędzie się w najbliższą sobotę.
Historycznym, czasów, przyjęła, chrzest, żoną, ich, ślub, przed, chrztem, który, roku, pięciu, potomków, Chrobry, kontynuował, sensu, tronu, też, królem, tuż, przed.

HISTORIA - z tematu na stronach 81-86 odpowiedz krótko na pytania.
1- w którym roku wybuchła I wojna światowa? (str. 81)
2 - kto był twórcą Legionów Polskich po wybuchu I wojny światowej? (str. 81)
3 - podaj nazwę armii utworzonej we Francji w 1917 roku i dowodzonej przez gen. Józefa Hallera (str. 83 i 84)
4 - podaj datę odzyskania niepodległości przez Polskę? (str. 84)
5 - podaj imiona i nazwiska polskiego kompozytora oraz prezydenta USA, którzy omawiali przebieg granic Polski. (obrazek str. 85)

2021-04-10 18:43:33 ET
17 kwietnia 2021

ZADANIE DOMOWE

HISTORIA - dokończ odpowiedzi do pytań, nad którymi pracowaliśmy w klasie i prześlij zdjęcie na mój email.
GRAMATYKA - przepisz 3 razy poniższe wyrazy i zapamiętaj ich pisownię: [historycznym, czasów, przyjęła, chrzest, żoną, ich, ślub, przed, chrztem, który,
roku, pięciu, potomków, Chrobry, kontynuował, sensu, tronu, też, królem, tuż, przed], prześlij zdjęcie na mój email

ZACHĘCAM DO PRZYGOTOWANIA PALM NA SZKOLNY KONKURS!!!

MIŁEGO TYGODNIA

2021-03-20 21:19:28 ET
27 marca 2021

ZADANIE DOMOWE