WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY!

klasa VII A

zadanie domowe

GEOGRAFIA- Napisz 5-6 zdań o Twojej wizycie w kopalni soli w Wieliczce, użyj wiadomości z podręcznika, strony 34-36.

Podaję przykład : Wizytę w kopalni soli w Wieliczce chciałabym rozpocząć od zjazdu windą 125 metrów w głąb ziemi. Następnie chciałabym udać się do Kaplicy Świętej Kingi, aby zobaczyć solne rzeźby i płaskorzeźby, a także solny ołtarz. W tym miejscu są odprawiane msze święte oraz nigdy niezapomniane ceremonie ślubne. Jestem też zainteresowana zobaczeniem solankowego jeziora w Komorze Weima oraz w Komorze Erazma Barącza. Myślę, że po tej wycieczce będę miała wiele wspaniałych wspomnień, którymi podzielę się z przyjaciółmi.

2021-02-28 01:56:35 ET
6 marca 2021

ZADANIE NA 26 LUTEGO

GRAMATYKA - ćw.5 str.56 (jeśli ktoś ma używane ćwiczenia, to przepisać na oddzielną kartkę, pozostali mogą wypełnić w ćwiczeniach);

HISTORIA - ćw. 7 str. 37 (przepisać na kartkę);

ZACHĘCAM DO UDZIAŁU W KONKURSACH: informacje są załączone na poniższych linkach http://bycpolakiem.pl/ oraz http://childrensrhymesproject.com/

WRACAMY DO SZKOŁY 27 LUTEGO! MIŁEGO ODPOCZYNKU!

2021-02-12 16:49:16 ET
27 lutego 2021

ZADANIE DOMOWE

GEOGRAFIA - z stron 28-29 wybierz 1 pas geograficzny i napisz od 3 do 5 zdań dlaczego chciałbyś/ chciałabyś zamieszkać na danym obszarze
(Na przykład: Chciałabym zamieszkać na obszarze pojezierzy. Podobają mi się pojezierza, bo jest to kraina kilku tysięcy jezior. Na obszarze pojezierzy jest bardzo dużo przyrody i lasów. Myślę, że spędzając czas w lesie lub nad jeziorem pomaga odpocząć od codziennych spraw.)
Miłego tygodnia!!!

2021-01-30 19:49:12 ET
6 lutego 2021

zadanie domowe

1) GEOGRAFIA - z ćw. 3 str.26 wypisz wydarzenia w dziejach geologicznych Polski i podaj do nich właściwą erę korzystając z tabeli na stronie 20-21. (Np. -pierwsze wypiętrzanie Sudetów i Gór Świętokrzyskich – era paleozoiczna, -powstanie węgla kamiennego - era paleozoiczna, -powstanie soli (dwukrotnie) .....powstanie rudy miedzi- ..., itd)
2) HISTORIA - przeczytaj temat "Poszli nasi w bój bez broni" - powstanie styczniowe str. 33 (będziemy omawiać najciekawsze fakty z tego tematu)

3) KAŻDE ZADANIE DOMOWE NAPISAĆ ODRĘCZNIE, NA ODDZIELNEJ KARTCE LUB W ZESZYCIE!!!!

4) DYŻURY RODZICÓW W SZKOLE W DNIACH: 6 LUTY, 27 LUTY, 6 MARCA. Zadzwonię do każdego z Państwa w przyszłą Sobotę (30 STYCZNIA) pomiędzy 2-3pm (5-10 minut rozmowy w ramach zebrania z rodzicami i ustalenia terminu dyżuru).

POZDRAWIAM, MIŁEGO TYGODNIA

2021-01-24 16:46:42 ET
30 stycznia 2021

zadanie domowe

GEOGRAFIA - ćwiczenie 2 str.17.
HISTORIA - (dla chętnych), przeczytaj temat z podręcznika od strony 27-31.

2021-01-19 18:58:20 ET
23 stycznia 2021

ZADANIE DOMOWE

NIE MA ZADANIA DOMOWEGO NA ŚWIĘTA.

Załącznik nr 1:

2020-12-19 12:12:18 ET
9 stycznia 2020

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9