26 I 27 LISTOPADA - DNI WOLNE. MIŁEGO ODPOCZYNKU I RODZINNEGO SPOTKANIA PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE Z OKAZJI ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA! DO ZOBACZENIA 3 I 4 GRUDNIA!

SZKOLNA MSZA ŚWIĘTA - KLASA VII
5 grudnia 2021 | 11:00

klasa IV A

Święto Dziękczynienia

RELIGIA - Temat: Rok liturgiczny i powtórzenie wiadomości z poprzednich lekcji. - Na lekcji religii kontynuujemy naukę modlitwy "Wierzę w Boga". Rozpoczynamy naukę pastorałki pt:"Dziś w stajence" - tekst poniżej w załączniku. Proszę słuchać i powtarzać pastorałkę. Będziemy ją śpiewać na koncercie kolęd.
Zadanie domowe: W zeszycie do religii napisz:
1.Za co dziękujesz Panu Bogu.
2.Za co dziękujesz rodzicom.
JĘZYK POLSKI
1. Naucz się czytać fragment czytanki na str. 67 pt."Zazdrosna Klara" (do słów: "...z matematyki i nowych nart")
2. Ćwiczenia str. 51 zadanie 3, str. 53 zadania 6 i 7
3. Przygotuj się do dyktanda ze słów i jednego zdania: czwartek, święto, rodzina, indyk, obiad, talerz, stół, kolacja, "W czwartek na obiad jedliśmy indyka."

Załącznik nr 1:

2021-11-19 22:46:02 ET
4 grudnia 2021

Święto Niepodległości

RELIGIA - Temat: Józef i jego bracia - Na lekcji religii kontynuujemy naukę modlitwy "Wierzę w Boga" oraz piosenki pt. "Drogą Twą".
Zadanie domowe: Przeczytaj jeszcze raz lekcję o Józefie jego braciach str. 18 i w zeszycie do religii napisz:
1.Dlaczego Józef wybaczył swoim braciom?
JĘZYK POLSKI
1. Naucz się czytać pierwszy paragraf czytanki na str. 61 pt."Samolubny Filip"
2. Napisz ćwiczenie w zeszycie - Czytanka str. 64 zadania 1

2021-11-12 14:09:57 ET
20 listopada 2021

POLSKIE MIASTA - Zakopane

RELIGIA - Temat: Jakub i Ezaw - Na lekcji religii kontynuujemy naukę modlitwy "Wierzę w Boga" oraz piosenki pt. "Drogą Twą".
Zadanie domowe: Przeczytaj jeszcze raz lekcję o Jakubie i Ezawie str. 16 i w zeszycie do religii napisz:
1.Co to znaczy przebaczyć komuś?
2.Czy potrafisz przebaczać innym?
JĘZYK POLSKI
1. Naucz się czytać drugi paragraf czytanki na str. 51 pt."O Stworzeniu Podhala"
2. Ćwiczenia str. 43 zadania 8 i 9
3. Przygotuj się do dyktanda ze słów: góry, rzeka, szczyt, deszcz, świat, stworzyć, góral, skała. Ułóż te wyrazy w alfabetycznym porządku oraz wybierz 3 wyrazy i napisz z nimi zdania.
OGŁOSZENIE
W niedzielę,7 listopada szkolna Msza Św. o godz. 11:00 oraz rozstrzygnięcie konkursu różańcowego

2021-11-05 22:21:34 ET
13 listopada 2021

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki

RELIGIA - Temat: Święci kochają Boga - Na lekcji religii kontynuujemy naukę modlitwy "Wierzę w Boga" oraz piosenki pt. "Drogą Twą". Rozmawialiśmy o tym kim są święci i imiona niektórych napisaliśmy w zeszycie. Szczególną uwagę zwróciliśmy na św. Franciszka, św. Stanisława Kostkę oraz Jana Pawła II.
Zadanie domowe: Przeczytaj o świętym Staniławie Kostce str. 64 oraz w zeszycie do religii napisz:
Czyim patronem jest święty Stanisław Kostka?
Odmów z rodzicami modlitwę za zmarłych "Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen"
JĘZYK POLSKI
1. Naucz się czytać pierwszy paragraf czytanki na str. 45 pt."O bramce z kluską"
2. Czytanka str. 48 ćwiczenie 1 - napisz ćwiczenie w zeszycie do języka polskiego.
3. Napisz w zeszycie jakie już znasz polskie miasta. (Czy potrafisz je pokazać na mapie?)

2021-10-30 00:31:12 ET
6 listopada 2021

Polskie miasta - Lublin

RELIGIA - Temat: Abraham-wybrany przez Boga - str.14. Na lekcji religii kontynuujemy naukę modlitwy "Wierzę w Boga" oraz piosenki pt. "Drogą Twą". Rozmawialiśmy o tym kim był Abraham, powtarzaliśmy przykazanie miłości. Rozmawialiśmy również o tym w jaki sposób przykazanie miłości związane jest z przykazaniami Bożymi.
Zadanie domowe: Powtórz Przykazanie miłości oraz w zeszycie do religii napisz:
Jaką ofiarę chcesz złożyć Panu Bogu?
JĘZYK POLSKI
1. Naucz się czytać czytankę na str. 39 pt."Czarcia łapa".
2. Ćwiczenia str. 36 zadania 9 i 10
3. Napisz w zeszycie z jakiego miasta w Polsce pochodzą twoi rodzice lub babcia i dziadek.
Ogłoszenia!
1. Do 30 października można przynosić prace na różańcowy konkurs plastyczny
2. 29 października o godz. 19:00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe dla uczniów i rodziców ze szkoły podstawowej - klasa IV odpowiedzialna jest za odmówienie drugiej tajemnicy. Po zakończeniu różańca razem z trzecią klasą zaśpiewamy piosenkę "Drogą Twą" , proszę aby dzieci powtórzyły słowa. Pani Ewa będzie grała na gitarze.

2021-10-22 23:19:40 ET
30 października 2021

Polonijny Dzień Dwujęzyczności

RELIGIA - Temat: Przymierze z Bogiem.
Zadanie domowe: Powtórz 10 Przykazań Bożych oraz w zeszycie do religii napisz odpowiedzi na pytania:
1. Kim byli pierwsi ludzie i gdzie mieszkali?
2. Dlaczego Pan Bóg uratował Noego?
JĘZYK POLSKI - W trzeci weekend października obchodzimy Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Na lekcji czytaliśmy "Lokomotywę" Juliana Tuwima po polsku i po angielsku oraz podawaliśmy przykłady słów brzmiących podobnie w różnych językach. Rozmawialiśmy o mieście Poznań i pokazywaliśmy gdzie jest na mapie. Z gramatyki przerabialiśmy ćwiczenia dotyczące liczby pojedynczej i mnogiej.
Zadanie domowe:
1. Naucz się czytać czytankę na str. 33 pt."O poznańskich koziołkach".
2. Czytanka str. 35 ćwiczenie 3 - napisz ćwiczenie w zeszycie do języka polskiego. (Jeśli dzieci korzystają z używanych podręczników bardzo proszę o wymazanie wypełnionych zadań/ćwiczeń.)
Ogłoszenia!
1. Ksiądz Łukasz zaprasza do udziału w różańcowym konkursie plastycznym. Został przedłużony termin oddawania prac do 30 października (załącznik poniżej).
2. 29 października odbędzie się nabożeństwo różańcowe dla uczniów i rodziców ze szkoły podstawowej

Załącznik nr 1:

2021-10-15 21:45:07 ET
23 października 2021

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10