SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI! KARTA ZAPISU DO SZKOŁY NA NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022 W OGŁOSZENIACH SZKOLNYCH!

klasa LICEALNA IX A

POLSKI BAROK

Przeczytaj str. 181, 182 i 183 z naszego podręcznika.
Przygotuj się do przedstawienia przydzielonych Ci zabytków barokowych. Kilka zdań, położenie, czym się charakteryzuje.
Marcela B. - 1
Paweł C. - 2, 9
Klaudia D. - 3
Samantha D. - 4, 10
Patricia D. - 5, 11
Patrick D. - 6, 12
Paweł M. - 7
Kinga Z. - 8
Dopełniacz, drugi przypadek, odpowiada na pytania - kogo? czego?
np. kogo? - lekarza, lekarzy, nauczyciela, nauczycieli
czego? - telefonu, telefonów, zabawy, zabaw
Wykanaj polecenie G-1 i G-2 na stronie 188.
Moj nowy email - elzbietakralik01@gmail.com , telefon (917)608-2011.
Spotykamy się w piątek 24 kwietnia - godzina 5:30pm - 6:15pm.
Życzę udanego tygodnia!

2020-04-17 21:50:37 ET
24 kwietnia 2020

BAROK - EPOKA PRZEPYCHU, SPRZECZNOŚCI I WOJEN.

1. Wykonaj polecenia - II i III ze strony 168 - podręcznik.
2.Przeczytaj tekst ze stron 170, 171 i 172.
3.Wykonaj polecenie III ze strony 174 - podręcznik.
4. Napisz wiersz na temat Wielkanocy, praca na zaliczenie - do czwartku 9 kwietnia. Pracę proszę wysłać na mój email elzbietakralik@psdpulaski.org albo telefon (917)608-2011.
Spotykamy się po Świętach w piątek 17 kwietnia o godzinie 5:30pm.
Życzę Wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt.

2020-04-03 18:49:01 ET
17 kwietnia 2020

BAROK WIEK XVII - KARTKA Z HISTORII POLSKI.

Przeczytaj z podręcznika Barok - kartka z historii Polski - strony 162, 163, 164 i 165.
Wybierz najważniejsze wydarzenie w tym okresie z historii Polski, twoim zdaniem, i przygotuj się do jego przedstawienia.
Spotykamy się w piątek 3 kwietnia, 5:30pm - 6:15pm. Życzę udanego tygodnia!

2020-03-28 09:27:02 ET
3 kwietnia 2020

PODSUMOWANIE ODRODZENIA

Witam Wszystkich. Mam nadzieję, że trzymacie się zdrowo. Kontynuujemy naszą naukę, abyśmy rok szkolny mogli zakończyć 16 maja. Dzisiejszą lekcję przeznaczymy na podsumowanie odrodzenia.
NOTATKA: Renesans polski - wiek XVI, epoka Jagiellonów! Polska
mocarstwem! Złoty wiek kultury polskiej! Rzeczpospolita
obejmowała rozległe tereny, dalekie ziemie. Panująca dynastia
Jagiellonów koligaciła się ze znakomitymi rodami panującymi
w Europie, a szlachta zyskiwała coraz więcej przywilejów…
Kształtował się polski typ kultury szlacheckiej. Polska stała się spichlerzem Europy- zboża produkowaliśmy dużo i był na nie zbyt.
Bogaciła się szlachta, panował pokój. Ludzie zaczęli podróżować,
kształcić się w kraju i za granicą… Za Jagiellonów dobrze działo się
w Polsce- w polityce, gospodarce i kulturze.
Renesans trwa do lat trzydziestych XVII w. (1630).
RENESANS
 Humanizm- człowiek ośrodkiem
zainteresowań
 Rozwój państw, poczucia narodowości
 Rozwój języków i literatury narodowej
 Ideał artysty, uczonego, umiłowanie sławy
 Wzrost wartości pieniądza, handlu, wartości materialnych
 Rozbudowa miast, przepych siedzib prywatnych
 Nowe wzorce; dworzanin, uczony, zdobywca świata

Przypomnij wiadomości o Janie Kochanowskim.
Wykonaj test na stronie 159, 160, 161. Sprawdzimy go za tydzień, kiedy spotkamy się na ZOOMie. Dokładną godzinę podam w późniejszym terminie.
Jak wejśc na ZOOM znajdziecie w ogłoszeniach szkolnych.
Przeczytaj tekst na stronie 157, wypisz wyrazy, których nie rozumiesz i znajdź ich znaczenie w internacie.
PRACĘ, która zadałam do napisania proszę o przesłanie na emaila. Mój email - elzbietakralik@psdpulaski.org , telefon - (917)608-2011.
Zyczę wszystkim zdrowia!

2020-03-20 12:25:48 ET
20 marca 2020

LEGENDY , BAŚNIE I BAJKI POLSKIE.

PRACA DOMOWA:
Napisz pracę na temat "Literacka podróż w krainę bajek, baśni i legend" 300 - 500 słów.
Życzę udanego tygodnia!

2020-03-10 17:11:57 ET
13 marca 2020

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10